AktualnościZakup opału to niemałe ryzyko. Oszuści wciąż grasują…

Zakup opału to niemałe ryzyko. Oszuści wciąż grasują…

Opał to towar bardzo popularny podczas okresu grzewczego. Zanim jednak zdecydujemy się na jego kupno, upewnijmy się, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą. Zwłaszcza, gdy decydujemy się na zakupy przez Internet.

W okresie zimowym każdy z nas dokłada wszelkich starań, by zapewnić ciepło w domu. W dobie dzisiejszej technologii nikogo nie dziwi, że w poszukiwaniu opału przeszukujemy oferty internetowe. Niestety, wśród oferentów są również osoby, które mimo otrzymania wpłaty za złożone zamówienie, nie wywiązują się z umowy. Jedną z osób, które zostały oszukane w ostatnim czasie, okazała się mieszkanka powiatu krośnieńskiego…

Odwiedzana przez nią strona nie budziła żadnych wątpliwości, dlatego też po złożeniu zamówienia na zakup węgla, wpłaciła żądaną kwotę. Na dostarczenie towaru miała poczekać kilka dni. W trakcie oczekiwania na opał dotarła na jednym z portali na negatywne opinie na temat firmy. Po ich przeczytaniu wysłała email do sprzedawcy, jednak nie otrzymała żadnej odpowiedzi. Jak się okazało na początku roku przestała również działać strona internetowa firmy, z której zakupiła towar. W wyniku działań nieuczciwego sprzedawcy kobieta straciła ponad 2 tysiące złotych.

Opisane zdarzenie pokazuje, że oszustwa podczas sprzedaży nadal mają miejsce. Zmienia się tylko rodzaj oferowanego towaru. Dlatego też, zanim przystąpimy do kupna jakiejkolwiek rzeczy, upewnijmy się, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą. Zdajemy sobie sprawę, że czasami trudno nam jest dostrzec nieprawidłowości, niemniej… Warto pamiętać o kilku zasadach, o których przypominają funkcjonariusze policji.

Tak więc, aby uchronić się przed stratą gotówki, należy przede wszystkim korzystać ze sprawdzonych portali internetowych. Logując się na konto sklepu najlepiej unikać publicznych punktów, które umożliwiają dostęp do sieci. Decydując się na zakup powinniśmy z kolei sprawdzić jakie formy zapłaty umożliwia sprzedawca oraz czy jest wskazany adres i numer telefonu, pod który możemy zadzwonić w razie wątpliwości. Przed tym warto jednak uwzględnić opinie o danym sprzedawcy i sklepie. Jeśli to nie wzbudzi naszych podejrzeń, płacąc kartą kredytową należy upewnić się, że połączenie jest bezpieczne (na dole strony internetowej powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki).

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Istotne jest również, by unikać linków zawartych w ofertach, które otrzymujemy na naszą skrzynkę pocztową. Na stronę sklepu możemy wejść wpisując adres w oknie przeglądarki. W ten właśnie sposób możemy uniknąć stron podszywających się pod legalnie działające sklepy. W tym wszystkim pamiętajmy także, że ewentualne dochodzenie będzie zdecydowanie bardziej utrudnione, jeśli zakupimy towar poza aukcją. Tak czy inaczej, powinniśmy zachować korespondencję ze sprzedawcą, gdyż będzie stanowiła ona dowód w przypadku oszustwa.

Rażąco zaniżone ceny często okazują się narzędziem oszustów. Towar może pochodzić z przestępstwa lub zwyczajnie ma to nas zachęcić do zakupu, który okaże się początkiem problemów. Opisywany wyżej przypadek to zaledwie jedna z wielu sytuacji, które miały miejsce w ostatnim czasie. W informacjach udostępnianych przez funkcjonariuszy policji dość często możemy natchnąć się na oszustwa związane z węglem. Sytuacja wiele się w tym zakresie nie zmienia, więc miejmy się na baczności.

Źródło: policja.pl


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie