Załamanie podaży rzodkiewki. Cena w górę [29.05.2023]

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach nastąpiło załamanie podaży rzodkiewki. Towaru brakuje, a to momentalnie znalazło odzwierciedlenie w cenach. Cenach, które momentami stają się bardziej korzystne dla producentów.

W ostatnich dniach na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach odnotowano znaczący spadek podaży krajowej rzodkiewki. Na placu pojawia się aktualnie zdecydowanie mniejsza ilość producentów, którzy posiadają w swojej ofercie niewielkie partie warzywa.

Taki stan rzeczy znalazł rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach. Niższa ilość rzodkiewki nie wystarcza bowiem na pokrycie stosunkowo wysokiego popytu ze strony konsumentów. Producenci mają więc możliwość zwiększyć swoje oczekiwania w kwestii wynagrodzenia.

Jak aktualnie przedstawiają się stawki? W większości przypadków wzrosły one do poziomu ponad 2,00 zł za pęczek. W ramach przykładu, dzisiejszego poranka na rynku pozostały resztki podaży rzodkiewki, natomiast cena dochodziła do 2,75 zł za pęczek.

Related Posts

  1. Ogólnopolskie Święto Niepodległościowego Ruchu Ludowego Morawiecki
  2. Ziemniaki odmiana Arrow

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności