AktualnościZaostrzenie ograniczeń użycia neonikotynoidów

Zaostrzenie ograniczeń użycia neonikotynoidów

Obecne ograniczenia UE dotyczące neonikotynoidów są stosowane od 2013 r., ponieważ substancje z tej grupy uważano za toksyczne dla pszczół i innych zapylaczy. Komisja Europejska planuje w dalszym ciągu ograniczyć stosowanie pestycydów neonikotynoidowych.

 

4 sierpnia 2017 r. Komisja poinformowała Światową Organizację Handlu o propozycjach restrykcyjnych. Okres wypowiedzenia zakończył się 3 października 2017 r. Propozycje KE zakazałyby wszystkich zastosowań w przypadku klotianidyny, imidakloprydu i tiametoksamu, z wyjątkiem zabiegów nimi w szklarniach.

Środki takie są uznane za konieczne przez Komisję Europejską ze względu na zagrożenia dla pszczół wskazane w ostatnich sprawozdaniach Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Jeśli zostaną one przyjęte w najbliższej przyszłości, oznaczałoby to, że wszystkie zakazy mogą wejść w życie w pierwszej połowie 2018 r.

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

za: GAIN Reports


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl