yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZarząd KRIR popiera protesty i apeluje do Rządu o podjęcie natychmiastowych działań

Zarząd KRIR popiera protesty i apeluje do Rządu o podjęcie natychmiastowych działań

W poniedziałek 7 lutego 2022 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił z apelem skierowanym do Rządu. Jak podaje – sytuacja, w której znaleźli się rolnicy nie należy do najlepszych… Obawia się, że jeśli potrwa to dłużej, wiele gospodarstw upadnie.

Z czym aktualnie wiąże się prowadzenie gospodarstwa? Nie ma się co oszukiwać – są to nieustanne komplikacje związane z rosnącymi kosztami produkcji jak i niepewność co przyniesie jutro. Ogrzanie szklarni przy aktualnych kosztach gazu czy innych paliw to nie lada wyzwanie. Co za tym idzie, ceny nawozów także pozostawiają dużo do życzenia. A to tylko ułamek aktualnych problemów. Bez pomocy nie damy rady utrzymać naszych gospodarstw…

Pomoc, dla nas rolników, nie leży tylko w naszym interesie. Wszyscy powinni się zastanowić co się wydarzy, gdy nas zabraknie. Ceny żywności momentalnie pójdą w górę. My stracimy swoje gospodarstwa, a sytuacja w kraju stanie się jeszcze bardziej napięta. Jaki w tym sens?

Nie ma się co oszukiwać, dotychczasowe działania rządu nie przyczyniły się znacząco do poprawy sytuacji i nie widać oznak, by miało się to zmienić. W przedstawionym apelu Prezes KRIR popiera nadchodzące protesty. Póki co jest to najbardziej pewna droga do zmian, które są konieczne, by rolnictwo w Polsce przetrwało kryzys. Zjednoczmy się i pokażmy, że nie można nas pozostawić na pastwę losu. W środę Agrounia organizuje protesty ostrzegawcze w całym kraju pod hasłem „stop drożyźnie”. Czy to nie ostatni moment na połączenie sił i dokonanie zmian? Nie pozostawajmy obojętni…

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wielokrotnie wskazywał na nabrzmiałe problemy prowadzenia gospodarstw rolnych. Dlatego solidaryzuje się z rolnikami, uznając za słuszne protesty w związku z pogarszającymi się warunkami prowadzenia gospodarstw rolnych, tj. dramatycznie wzrastającymi kosztami produkcji, trwającą tragiczną sytuacją na rynku trzody chlewnej, nierozwiązanym problemem ASF i niepewnością  prowadzenia produkcji rolnej związaną z nieprzewidywanymi skutkami wprowadzenia Europejskiego Zielonego Ładu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Brak skutecznych rozwiązań Rządu spowoduje upadek wielu gospodarstw rolnych oraz znaczący wzrost cen żywności.

W związku z tym Zarząd KRIR apeluje do Rządu o podjęcie natychmiastowych, skutecznych działań w celu rozwiązania problemów w rolnictwie.

/-/ Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz

 

Źródło: KRIR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl