Zastój handlu warzywami na giełdach hurtowych

Zainteresowanie kupnem warzyw na rynkach lokalnych, giełdach hurtowych w ostatnich dniach jest bardzo małe. Przyczyną może być kwarantanna, która zatrzymała wiele osób w domach.

Od kilku dni jest słabe zainteresowanie warzywami i owocami na giełdzie “Zjazdowej” w Łodzi. Przyjeżdża niewielu kupców, nie ma z kim handlować. Niestety to również wpływa na cenę warzyw.

Dziś cena ziemniaka oscyluje na poziomie 0,60-0,80 zł za kilogram, z kolei marchew i burak ćwikłowy w przedziale od 0,90 do 1,10 zł/kg. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce względem kapusty. Lokalne hurtownie (skupy warzyw) rozpoczęły magazynowanie kapusty, co wiąże się ze wzrostem ceny. Na “Zjazdowej” za 20 kg worek kapusty białej można otrzymać około 40 złotych. Niestety taka cena zniechęca wielu kupców z lokalnych rynków. Według prognoz bardzo mroźna pogoda na południowym wschodzie Europy przyczyni się do dalszych wzrostów cen kapusty białej i czerwonej.

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności