yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZbiór fasoli szparagowej Baltimore - 05.08.2020 WIDEO

Zbiór fasoli szparagowej Baltimore – 05.08.2020 WIDEO

Zbiór odmiany Baltimore z oferty Pop Vriend w Pleckiej Dąbrowie. Fasola szparagowa zbierana jest kombajnem Mather Platt francuskiej produkcji.

Przy wyznaczaniu terminu zbioru warto zwracać uwagę przede wszystkim na wypełnienie strąka. Aby ocenić dojrzałość zbiorczą fasoli szparagowej zaleca się zrywać losowo 10 strąków z różnych roślin i po ich przełamaniu oceniać stosunek średnicy nasiona do średnicy całego strąka na przekroju poprzecznym. Miąższ powinien być jędrny i stanowić nie mniej niż 1/3 średnicy strąka. – W przypadku gdy średnica nasiona jest większa niż 2/3 średnicy całego strąka, fasola jest przejrzała i większość chłodni traktuje ją jako towar niehandlowy. Nasiona fasoli momencie zbioru nie powinny przekraczać rozmiarami dojrzałego ziarna pszenicy. Cechą, która wskazuje na przejrzałość strąków jest też  obecność włóknistej wyściółki. Nie opłaca się opóźniać zbioru fasoli, ponieważ przejrzałe strąki, mimo iż są grubsze i mają większą objętość są w istocie lżejsze od zebranych w terminie. 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl