yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZbliża się okres deszczowy - Warzywnicza Prognoza Pogody z 23.09.2020 r.

Zbliża się okres deszczowy – Warzywnicza Prognoza Pogody z 23.09.2020 r.

Po wielu tygodniach bez opadów do naszego kraju zbliża się około tygodniowy monsun opadowy, który jednak nie wszędzie przyniesie deszcz sprawiedliwie.

Zarówno dziś jak i jutro opady będą przelotne i wybitnie punktowe. Znajdą się miejsca gdzie spadnie 10 mm deszczu, to jednak na 80% kraju nadal nie spadnie kropla deszczu.

Zmiany rozpoczną się w piątek. Przed południem ciągłe opady deszczu zaznaczą swoją obecność na Pomorzu Zachodnim i potrwają do wieczora- w tym czasie spadnie tutaj od 15 mm w okolicy Szczecinka, Bobolic do nawet 25/30 mm w okolicy Szczecina, Koszalina. Popada również na Ziemi Lubuskiej, zachodzie Wielkopolski i Dolnym Śląsku, jednak tutaj suma opadów wyniesie około 2/15 mm deszczu.

W nocy z piątku na sobotę opady zaznaczą się również na Opolszczyźnie, Wielkopolsce, Kaszubach. W tych dwóch pierwszych spadnie około 5/15 mm deszczu, po czym w sobotę w ciągu dnia spadnie kolejne 5/15 mm deszczu, dzięki czemu suma opadów podniesie się do 10/30 mm w ciągu doby. Słabiej popada również w centrum i na południu kraju- do maksymalnie 15 mm w ciągu doby, a punktowo zaledwie pokropi.

Na wschodzie i w centrum szansa na większe opady klaruje się od soboty popołudnia do niedzieli wieczór- jednak do tego czasu zostało jeszcze kilka dni i położenie deszczowego frontu może ulec  zmianie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pod deszczowymi chmurami w piątek, sobotę i niedzielę będzie zaledwie 7/13 stopni. W przerwach opadowych słupki rtęci dobrną do maksymalnie 16 kresek.

Ciepłe jak na październik i słoneczne babie lato zacznie powracać w połowie przyszłego tygodnia.

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl