yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZbyt krótki okres na złożenie wniosków o dopłaty?

Zbyt krótki okres na złożenie wniosków o dopłaty?

Niekorzystne warunki pogodowe dość mocno wpływają na realizację prac wiosennych. Końcowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie jest coraz bliżej, a bez tego nie będziemy mieli możliwości uzyskania dotacji do nawozów. Czy ramy czasowe nie powinny zostać wydłużone?  

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 25 kwietnia 2022 r. do Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty obszarowe na 2022 r. do 15 czerwca.

W związku z opóźniającą się wiosną, występującymi przymrozkami i licznymi opadami na znacznej powierzchni kraju Ronicy nie mogą wykonać wszystkich zasiewów i złożyć w wyznaczonym terminie wniosków o płatności bezpośrednie.

Ponadto termin składania wniosków o płatności bezpośrednie nakłada się z terminem wnioskowania o pomoc do zakupu nawozów, przy czym musi być zachowana kolejność składania wniosków, ponieważ pomoc do nawozów przysługuje rolnikom, którzy wystąpili o płatności bezpośrednie.

Biorąc powyższe pod uwagę obawiamy się, że doradcy rolniczy mając zbyt wiele wniosków, będą mieli problem z udzieleniem pomocy zainteresowanym rolnikom. Może to doprowadzić do  nadmiernego pośpiechu i popełniania błędów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KRIR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl