Zderzenie autobusu z ciągnikiem rolniczym

Wypadek z udziałem autobusu i ciągnika rolniczego

29 kwietnia, tuż po godzinie 05:00, dwa zastępy JRG 4 zostały zadysponowane do miejscowości Sady. Zgłoszenie brzmiało bardzo poważnie – z usłyszanych w głośnikach informacji wynikało, że na drodze krajowej nr 92 doszło do wypadku z udziałem autobusu oraz traktora.

Dyżurny Operacyjny Miasta Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu zadysponował także zastępy z OSP Tarnowo Podgórne oraz OSP Lusowo, a także Dyżurnego Kierownictwa KM PSP w Poznaniu. Równolegle o zdarzeniu poinformowano dyspozytora medycznego, który zadysponował zespoły ratownictwa medycznego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, potwierdzono dokładną lokalizację miejsca wypadku oraz fakt, że doszło do zderzenia autobusu z ciągnikiem rolniczym z dołączonym agregatem uprawowym. Dojazd zastępów od strony Poznania był utrudniony ze względu na kratownicę, która została zerwana i leżała w poprzek drogi.

W wyniku rozpoznania ustalono liczbę osób uczestniczących w wypadku, a po wstępnej segregacji zakwalifikowano zdarzenie jako mnogie. Strażacy szybko ustalili, że kierowca autobusu jest przytomny, ale pozostaje w kabinie pojazdu nie mogąc samodzielnie się wydostać. Kierującemu ciągnikiem rolniczym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do kierowcy autobusu i przeprowadzono jego ewakuację. Udzielono wsparcia psychicznego pozostałym uczestnikom wypadku. Po przybyciu na miejsce zespołów ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanych, a po szczegółowych badaniach jedną osobę zabrano do szpitala.

Źródło: KM PSP Poznań

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Motocykliści niszczą uprawy
  2. szklarnia_bracie_Chrzan-pomidor-malinowy (5)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności