Ze względu na obecne ceny, dopłaty do nawozów powinny wynosić 500zł-1700zł

Wysoki koszt zakupu nawozów mineralnych

Nie milknie temat dopłat do zakupu nawozów. Stale pojawiają się również nowe propozycje stawek. Zdaniem ŚIR dopłaty powinny wynosić od 500 do 1700 zł do tony.

W piśmie do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych czytamy: Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej zwraca się z prośbą do Pana Prezesa o pilną interwencję wsparcia dopłat do nawozów stosowanych do produkcji rolnej. Ze względu na obecne ceny dopłaty powinny kształtować się w przedziale 500zł-1700zł i powinny być uzależnione od terminu ich zakupu (jesienno-wiosennego). Wsparcie powinno być proporcjonalne do cen ubiegłego roku.

Początkowo propozycje wprowadzenia dopłat do zakupu nawozów, przez większość z nas, traktowane były z przymrużeniem oka. Jednak wiele wskazuje na to, że pomysł może dojść do skutku. Decyzja ma zapaść wkrótce.

W momencie, kiedy wszystko wokół drożeje takie wsparcie mogłoby okazać się cenne dla wielu producentów. Pytanie jednak, czy nie dojdzie do nadużyć, jeśli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone? Czy ceny nie będą zawyżane?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności