Złapani na gorącym uczynku. Wieźli ogórki w towarzystwie setek kilogramów narkotyków. To się nazywa ogórkowy skok!

Wieźli ogórki, a pod nimi... setki kilogramów narkotyków wartych ponad 10 mln zł. Fot. KWP Poznań/materiały prasowe

Ćwierć tony marihuany wartej ponad 10 milionów złotych próbowano przemycić pod warstwą ogórków. Policjanci z Poznania, dzięki pomocy funkcjonariuszy ze Szczecina zatrzymali dwóch poznaniaków w wieku 31 i 34 lata. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci wytypowali mężczyzn, którzy mogli stać za przewozem narkotyków. Pojechali do podpoznańskiej Mosiny, gdzie na terenie posesji trwał przeładunek towaru z samochodu ciężarowego do busa. Początkowo wydawało się, że w samochodzie znajduje się tylko kilkaset kilogramów świeżych ogórków. Jednak pod warzywami znajdowały się ukryte, sprasowane pakiety marihuany. Funkcjonariusze zespołu realizacyjnego po przejrzeniu całego ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek. Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych – informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

– Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przedstawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd w Poznaniu aresztował obu podejrzanych – tłumaczy Borowiak.

Źródło: onet.szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności