Zmiany na stanowisku ministra rolnictwa?

Minister Grzegorz Puda

Kilka godzin temu w mediach zawrzało na temat zmiany stanowiska ministra rolnictwa. Jak informuje portal wpolityce.pl na fotelu Ministra Rolnictwa ma zasiąść Henryk Kowalczyk.

O jesiennej rekonstrukcji rządu mówi się od sierpnia. Szykuje się wiele zmian, a jedną z nich jest zmiana stanowiska w resorcie rolnictwa. Jak informuje portal wpolityce.pl stołek Ministra Rolnictwa ma objąć Henryk Kowalczyk, poseł partii rządzącej. Doniesienia te niejako potwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Bogdan Rzońca. – Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na ministra rolnictwa. Był ministrem środowiska, zna problemy ludzi wsi – stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli doniesienia te okażą się prawdziwe to nowym ministrem będzie matematyk. Henryk Kowalczyk uczył matematyki przez 11 lat w Zespole Szkół Rolniczych. Następnie przez wiele lat był samorządowcem i posłem.

Przypomnijmy, że Grzegorz Puda pełni funkcję ministra rolnictwa od 6 października 2020 roku. Zastąpił na tej funkcji Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Czy doniesienia mediów się sprawdzą? Na tą odpowiedź musimy zaczekać.

Źródło: wPolityce.pl, Polskie Radio 24

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności