yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCzy zagraża nam susza?

Czy zagraża nam susza?

W ostatnim roku o suszy nie mówiło się wiele. Zjawisko to jednak nadal nam zagraża. Na wielu rzekach wciąż utrzymują się niskie stany wód.

Zaczynamy nowy rok hydrologiczny. Jego cykl związany jest z retencją wód opadowych pochodzących z sezonu zimowego. To właśnie opady śniegu i deszczu ze śniegiem mają wpływ na późniejsze wiosenne roztopy. W ostatnich latach w naszym kraju występowały niemal bezśnieżne zimy, skutkiem czego w sezonie wiosennym pojawiał się deficyt wody w środowisku. A wraz z nim – zagrożenie suszą.

Sposób na deficyt

Jedynym sposobem na ograniczenie skutków suszy jest zwiększanie możliwości gromadzenia i zatrzymywania wody w środowisku, zarówno w postaci retencji krajobrazowej, leśnej, rzecznej, jak i retencji zbiornikowej. Jest to konieczne dla zachowania zasobów wodnych niezbędnych dla zaspokojenia potrzeb ludzi oraz środowiska.

Deficyt wody oraz stres wodny to dziś bolączki wielu rejonów świata. W dobie zmian klimatu dotykają również Europy i Polski. Nasz kraj należy do najuboższych w zasoby wodne spośród wszystkich państw Starego Kontynentu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: stopsuszy.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl