Do 58 mln euro na rozwój rolnictwa ekologicznego

Przyszła WPR będzie obejmować ekoprogramy, które będą dysponowały budżetem w wysokości od 38 do 58 mld euro w latach 2023-2027.

Promowanie konsumpcji produktów ekologicznych, zachęcanie do szerszej ich dystrybucji w ramach unijnego programu dla szkół oraz na stołówkach. To tylko przykładowe pomysły KE na rozwój rolnictwa ekologicznego.

Dzięki zrównoważonym praktykom i wykorzystaniu zasobów sektor ekologiczny odgrywa centralną rolę w realizacji celów Zielonego Ładu. Aby osiągnąć cel dotyczący 25 proc. rolnictwa ekologicznego, musimy zadbać o to, by popyt napędzał wzrost tego sektora, przy jednoczesnym uwzględnieniu znacznych różnic między sektorami ekologicznymi w poszczególnych państwach członkowskich – informuje komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

 

UE chce wydać na ten cel nawet 58 mld euro.

W zależności od kraju powierzchnia upraw ekologicznych zajmuje od 0,5 do 25 procent

 
Średnia dla całej UE to 8,5 procent. Jeśli obecne trendy się utrzymają, to do 2030 roku będzie to 15-18 procent. Obecnie istnieją istotne różnice między państwami członkowskimi w odniesieniu do udziału gruntów rolnych objętych rolnictwem ekologicznym: waha się on od 0,5 do 25 procent.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności