yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościHenryk Kowalczyk nowym ministrem rolnictwa

Henryk Kowalczyk nowym ministrem rolnictwa

To już oficjalna informacja. Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że Henryk Kowalczyk zostanie nowym ministrem rolnictwa, który zostanie także wicepremierem. 

O jesiennej rekonstrukcji rządu mówiono od sierpnia. Dziś przyszła zmiana na stanowisku ministra rolnictwa. W fotelu ministra rolnictwa Grzegorza Pudę zastąpi z kolei Henryk Kowalczyk.

Przypomnijmy kim jest Henryk Kowalczyk?

Przez wiele lat uczył matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Jako 34-latek objął stanowisko wójta gminy Winnica. Stanowisko to okazało się trampoliną do Sejmu RP.

W 1997 roku Henryk Kowalczyk kandydował do Sejmu z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Do Sejmu nie wszedł, ale z dość dalekiego miejsca uzyskał drugi wynik i dzięki temu został wojewodą ciechanowskim. Ponownie na listach do Sejmu pojawił się w 2005 roku. Tym razem się powiodło i został posłem na Sejm z Prawa i Sprawiedliwości. Pracował w komisjach: Finansów Publicznych oraz Rolnictwa. Od 7 czerwca 2006 do 16 listopada 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnikiem rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W rządzie Beaty Szydło pełnił rolę ministra w KPRM oraz szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. W 2015 r w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego Kowalczyk otrzymał tekę szefa resortu środowiska. Od września do grudnia 2016 pełnił obowiązki Ministra Skarbu Państwa. Również we wrześniu 2016 został wiceprzewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. 1 grudnia 2017 objął stanowisko ministra bez teki w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego, ponownie został też przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

We wrześniu 2020 został przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej, głosując przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt; zawieszenie wygasło w listopadzie tegoż roku. W 2021 powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego w skład Rady Doradców Politycznych.

Przypomnijmy, że Grzegorz Puda pełnił funkcję ministra rolnictwa od 6 października 2020 roku. Zastąpił na tej funkcji Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Nie pozostaje nam nic innego, tylko pogratulować nowemu ministrowi oraz życzyć powodzenia.

Źródło: wikipedia

 

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl