yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościIMGW: Burze z gradem i silny wiatr

IMGW: Burze z gradem i silny wiatr

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiaj tj. 26 sierpnia, możliwe gwałtowne burze na znacznym obszarze Polski, poza częścią południową. Głównym zagrożeniem związanym z burzami będą silne porywy wiatru do 90 km/godz., a punktowo do 100-120 km/godz. Opady deszczu tylko miejscami osiągną 20-25 mm, a niektórym burzom będzie towarzyszył grad. Możliwe są też trąby powietrzne.

Alert drugiego stopnia przed burzami i gradem obowiązuje w woj. mazowieckim, łódzkim, lubelskim, w północnej części świętokrzyskiego, południowo-centralnej podlaskiego, centralnej i wschodniej kujawsko-pomorskiego oraz południowo-wschodnich powiatach warmińsko-mazurskiego. Podczas burzy towarzyszyć może bardzo silny wiatr do 90 km/godz., a punktowo nawet do 110 km/godz. Uwaga, miejscowo może pojawić się opad gradu.

Najsilniejsze burze będą występować po południu, dlatego na północnym zachodzie, gdzie burze będą w godzinach przedpołudniowych, prawdopodobieństwo silnych porywów wiatru jest mniejsze. Należy podkreślić, że często silne porywy wiatru do około 70 km/godz. (szczególnie po południu i wieczorem na zachodzie kraju) będą występować także poza rejonami burz, podobnie jak opady deszczu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi wiatrami wydano dla woj.: lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Z uwagi na bardzo dynamiczną sytuację prosimy o śledzenie na bieżąco ostrzeżeń meteorologicznych, ponieważ mogą być aktualizowane.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: IMGW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl