Jak efektywniej korzystać z wody w uprawach?

Dostępność wody to podstawowy czynnik determinujący plon. Tym bardziej warto sięgać po rozwiązania pozwalające zapewnić jej optymalne wykorzystanie przez rośliny. Jednym ze sposobów na lepsze nawodnienie roślin, z wykorzystaniem zarówno systemów nawadniania, jak i wody opadowej jest zastosowanie nowoczesnych preparatów poprawiających uwilgocenie gleby w strefie korzeniowej. Dzięki nim woda szybciej wsiąka i jest dłużej dostępna dla roślin.

Przykładem takiego rozwiązania jest Aqualink. Skład produktu oparty jest na mieszaninie surfaktantów, czyli związków chemicznych obniżających napięcie powierzchniowe, które łącząc się z kroplami wody powodują lepsze zatrzymanie wody oraz tworzą rezerwuar wodny w strefie korzeniowej.

W warunkach laboratoryjnych zbadaliśmy szybkość wchłaniania wody, efekt podsiąkowy oraz zjawisko przemywania profilu glebowego, wykorzystując czysty roztwór wodny oraz z proporcjonalną dawką produktu Aqualink.

Poznaj sposób działania produktu Aqualink! Efekty doświadczenia w poniższym materiale filmowym:???

 

Tak działa Aqualink:
? Oszczędza zużycie wody do nawadniania;
? Zapobiega stratom wody z opadów
     – spowalnia przesiąkanie poza zasięg systemu korzeniowego;
? Sprzyja rozwojowy systemu korzeniowego;
? Zwiększa dostępność składników pokarmowych
? Zmniejsza wypłukiwanie składników pokarmowych
? Łagodzi wpływ czynników stresowych na rośliny.

Artykuł promocyjny firmy Agrosimex

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności