yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Aktualności"Marchewkowy gang" wyłudził 128 mln zł

“Marchewkowy gang” wyłudził 128 mln zł

Co najmniej 128 mln zł dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa miała wyłudzić grupa przestępcza, wobec której sformułowany został akt oskarżenia. Oszuści założyli fikcyjną grupę producencką, która oficjalnie zajmowała się uprawą i przetwórstwem marchwi. W rzeczywistości miało chodzić tylko o zdobycie milionów z unijnych dotacji.
Grupa nazywana „marchewkowym gangiem” wyłudziła, zdaniem śledczych, z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, około 128 milionów złotych. Do tego 40 milionów zwrotu nienależnego podatku VAT.
W 2014 roku Andrzej L. był jedną z osób zatrzymanych za próbę wręczenia 6 milionów złotych łapówki dyrektorowi ARiMR w Gdyni. Miało do tego dojść po tym jak agencja wstrzymała wypłatę 76 mln dla spółki podejrzanych.
Prokurator pomorskich „pezetów” skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 osobom, którym zarzuca się popełnienie 214 przestępstw. Andrzej L. i pięć innych odpowiedzą między innymi za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Ponadto oskarżonym zarzucono „popełnienie przestępstw karnoskarbowych w postaci nierzetelnego prowadzenia ksiąg, wystawiania nierzetelnych faktur, oszustwa podatkowe, wyłudzenie bezpodstawnego zwrotu podatku, prania pieniędzy, jak również wyłudzenie kredytu.
Oskarżonym grozi do lat 15 pozbawienia wolności. Są to osoby w wieku od 34 do 72 lat, mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, śląskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.
Prokuraturze udało się zabezpieczyć majątki oskarżonych na łączną kwotę ponad 107 mln zł. To między innymi 900 tysięcy złotych w gotówce, grunty, mieszkania, udziały w nieruchomościach czy samochody.
Śledczy dokonali także siedmiu zabezpieczeń w ramach konfiskaty rozszerzonej na łączną kwotę 43 milionów złotych. Chodzi między innymi o nieruchomości należące oficjalnie do konkubiny Andrzeja L. oraz jej rodziców.

Źródło: TVP info

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl