yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTargi Rolnicze w Kościelcu przyciągnęły tłumy ludzi

Targi Rolnicze w Kościelcu przyciągnęły tłumy ludzi

Nowoczesny sprzęt rolniczy, możliwość poznania innowacyjnych rozwiązań stosowanych w rolnictwie, darmowe porady, które można było uzyskać od różnorodnych instytucji rolniczych oraz występy zespołów ludowych i szansa na poznanie regionalnego rękodzieła i tradycji – to wszystko czekało na osoby, które w niedzielę, 26 czerwca, pojawiły się na Targach Rolniczych Kościelec 2022 organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Targi Rolnicze Kościelec 2022 to największe wydarzenie branżowe organizowane w Wielkopolsce wschodniej. W tym roku targi powróciły do kalendarza imprez WODR po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Ostatnia edycja targów odbyła się w 2019 roku.

Tegoroczne targi w Kościelcu to 42. edycja tego wydarzenia, co pokazuje, jak długa i bogata jest jego tradycja oraz historia. Uczestnicy targów co roku mieli okazję obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy, poznać nowe środki do produkcji rolnej, dowiedzieć się o innowacjach w rolnictwie, ale również bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm oraz instytucji rolniczych i naukowych – mówił Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

I dodawał: – Targi w Kościelcu to nie tylko okazja do zapoznania się z nowościami w rolnictwie, ale także szansa na odkrycie twórczości muzycznej wielu zespołów ludowych i młodzieżowych. To wydarzenie stwarza możliwości, by lepiej poznać lokalne i regionalne produkty, rękodzieło i tradycję, dlatego zachęcam do dokładnego zwiedzania wielu stoisk, które są dzisiaj dostępne.

Na targach obecny był również Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. – Targi w Kościelcu mają wieloletnią tradycję i rolnicy zawsze chętnie tutaj przybywają, by poszerzać swoją wiedzę i korzystać z usług wystawców. To pokazuje, że nasze rolnictwo się rozwija i nie tylko poradziło sobie z wyzwaniami, które przyniosło wejście do Unii Europejskiej, ale stało się poważnym konkurentem na rynku rolnym – mówił wiceminister Ryszard Bartosik.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Różnorodne atrakcje na targach w Kościelcu

Podobnie, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku targi w Kościelcu były okazją do obejrzenia nowoczesnego sprzętu rolniczego, zapoznania się ze środkami do produkcji rolnej lub skorzystania z darmowych porad rolniczych na stoiskach Wielkopolskiego

Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz innych instytucji.

Ponadto, podczas uroczystości otwarcia targów, odbyła się prezentacja zwycięzców konkursu AgroLiga 2021 w kategorii Rolnicy. Mistrzami krajowymi, najlepszymi rolnikami w całej Polsce, zostali Państwo Teresa i Mariusz Smolarkowie, rolnicy spod Konina, którzy prowadzą gospodarstwo z bydłem mlecznym.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu AgroLiga ich gospodarstwo zostało zgłoszone przez pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, z którymi Państwo Smolarkowie współpracują na co dzień. Podczas targów w Kościelcu dyrektor Jacek Sommerfeld przekazał pamiątkową statuetkę oraz dyplom z gratulacjami za zwycięstwo.

Targi w Kościelcu były także okazją do wysłuchania występów wielu różnych, regionalnych zespołów ludowych. Odwiedzający mogli także zapoznać się z regionalnym rękodziełem i poznać tradycję oraz kulturę tego regionu.

Informacja prasowa

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl