yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Bez kategoriiWarzywa doskonale niedoskonałe

Warzywa doskonale niedoskonałe

Rzecz będzie o sieciach handlowych i to w superlatywach! Przeciętny Polak zapytany o swój stosunek do nich, raczej nie wyraża zachwytu, a mimo to właśnie w sklepach sieciowych najczęściej wydajemy pieniądze na zakupy spożywcze.

Nie zawsze jesteśmy tego świadomi, ale to markety wpływają na wiele naszych decyzji zakupowych, choćby przez dobór asortymentu. Najczęściej, z braku czasu lub lenistwa, nie znajdując dokładnie takiego produktu, jaki preferujemy, bierzemy to, co jest. Przykład? Bardzo lubiane przez Polaków czerwone pomidory wielkoowocowe. Nie ma ich w stałym asortymencie większości zagranicznych sieci – dlatego sięgamy po pomidory gronowe lub malinowe. To również sieci wyśrubowały wymagania dotyczące jakości dostarczanych warzyw. Wymagania te dotyczą nie tylko pozostałości środków ochrony roślin, czy braku oznak porażenia towaru przez patogeny, ale przede wszystkim jego wyglądu i wyrównania, który powinien być jak z foremki – a wiadomo przecież że warzywa w foremkach nie rosną.

Na tym tle bardzo pozytywnie wyróżniła się sieć Tesco, w której ofercie znalazły się warzywa i owoce oznaczone jako Perfectly Imperfect. Są to pełnowartościowe, spełniające wszelkie wymagania dotyczące zdrowotności i jakości produkty, których wygląd może nieco odbiegać od ideału. Taki towar był wcześniej wyrzucany przez producentów ze względu na nieodpowiedni kształt lub rozmiar. Tesco zdecydowało się odbierać je od dostawców i oferować klientom po konkurencyjnej cenie, aby przeciwdziałać marnowaniu warzyw i owoców.

Sprawdziłam, co kryją w środku opakowania mytych ziemniaków pochodzące od polskiego producenta oznaczone jako Perfectly Imperfect. Jakie wrażenia? Muszę przyznać, że wielokrotnie kupując produkt tzw. pełnowartościowy w regularnej cenie trafiałam na zdecydowanie gorszą jakości, a tutaj za 2,90 zł otrzymałam 2 kg smacznych ziemniaków, tyle tylko, że kilka z nich miało kształt serca. Podczas gdy standardowe, 2-kg opakowanie ziemniaków podobnej jakości – jednak bez walentynkowych akcentów – kosztowało 4,99 zł.

Tesco – kibicuję Waszym doskonale niedoskonałym warzywom i czekam na więcej. Kto jeszcze jest za?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aleksandra Czerwińska-Nowak

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl