yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWarzywomat w Opolu

Warzywomat w Opolu

Rodzinne gospodarstwo rolne Matejka znane jest w Polsce z produkcji proekologicznych warzyw przetwarzanych m.in. na jedzenie dla niemowląt. Wspólna polityka rolna Unii Europejskiej kładzie nacisk na zachowania proekologiczne, a jednym z nich jest skrócenie łańcucha dostawy tak, by droga z pola na stół była jak najkrótsza. Automat z warzywami, ma za zadanie skrócenia tego łańcucha. Pierwszy warzywomat zamontowano w Opolu. To ciekawe rozwiązanie, które od razu spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

To pierwszy w Polsce automat, w którym można kupić warzywa bezpośrednio od producenta, zawsze świeże i najwyższej jakości. Składa się z 22 skrytek – 8 dużych i 14 małych. Duże są w stanie pomieścić maksymalnie po 15 kilogramów produktu, małe – po 5 kilogramów. a

Dzięki takim pomysłom klienci mogą kupić warzyw i owoce bez pośredników i bez konieczności odwiedzania sklepów wielkopowierzchniowych, co w konsekwencji przynosi też ulgę dla środowiska, informował Karol Matejka, który współprowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w Opolu-Groszowicach.

W zależności od sezonu można w nim kupić: ziemniaki, seler, marchew, buraki czy jabłka. Pojawienie się urządzenia wywołało sporo pozytywnych komentarzy.

Fot. Marcin Niedobylski

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: nto

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl