Warzywomat w Opolu

Warzywomat w Opolu

Rodzinne gospodarstwo rolne Matejka znane jest w Polsce z produkcji proekologicznych warzyw przetwarzanych m.in. na jedzenie dla niemowląt. Wspólna polityka rolna Unii Europejskiej kładzie nacisk na zachowania proekologiczne, a jednym z nich jest skrócenie łańcucha dostawy tak, by droga z pola na stół była jak najkrótsza. Automat z warzywami, ma za zadanie skrócenia tego łańcucha. Pierwszy warzywomat zamontowano w Opolu. To ciekawe rozwiązanie, które od razu spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

To pierwszy w Polsce automat, w którym można kupić warzywa bezpośrednio od producenta, zawsze świeże i najwyższej jakości. Składa się z 22 skrytek – 8 dużych i 14 małych. Duże są w stanie pomieścić maksymalnie po 15 kilogramów produktu, małe – po 5 kilogramów. a

Dzięki takim pomysłom klienci mogą kupić warzyw i owoce bez pośredników i bez konieczności odwiedzania sklepów wielkopowierzchniowych, co w konsekwencji przynosi też ulgę dla środowiska, informował Karol Matejka, który współprowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w Opolu-Groszowicach.

W zależności od sezonu można w nim kupić: ziemniaki, seler, marchew, buraki czy jabłka. Pojawienie się urządzenia wywołało sporo pozytywnych komentarzy.

Fot. Marcin Niedobylski

Źródło: nto

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności