Najważniejsza ma być jakość produkcji

Fot. Pixabay

Odbudowa polskiego, lokalnego przetwórstwa, wsparcie małych i średnich gospodarstw rodzinnych, rozwój krótkich łańcuchów dostaw – takie są propozycje Zielonego Ładu w odniesieniu do rolnictwa.

Trwa Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wziął udział w panelu Europa Karpat poświęconym Zielonemu Ładowi.

Jakość produkcji jest większą wartością niż jej wielkość – podkreślił minister Puda. Zaznaczył też, że potrzebne są duże gospodarstwa rolne, ale niezbędne jest właśnie wsparcie małych i średnich gospodarstw rodzinnych, które bardzo dobrze radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, co udowodniły w czasie pandemii.

Na rolnictwo przeznaczone zostały rekordowe środki – łącznie 34,5 mld euro w ramach WPR i KPO.

Środki z WPR powinny trafiać przede wszystkim do rolników, aby mogli oni produkować dobrą, zdrową, ekologiczną żywność – zaznaczył minister.

Minister podkreślił, że niezbędna jest odbudowa lokalnego, polskiego przetwórstwa zlikwidowanego w latach 90-tych oraz rozwój krótkich łańcu

chów dostaw, a także przywrócenie, chociażby w części prac, dotyczących tzw. ustawy górskiej (dot. rolnictwa w terenach górskich). Ważna ma być także ekologia.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności