yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościOgórki typu "midi" podbijają brytyjski rynek

Ogórki typu “midi” podbijają brytyjski rynek

Ogórki sałatkowe typu “midi’ to standard na naszym rynku, jednak w większości krajów Europy, szczególnie tych zlokalizowanych na zachód od Polski dominują ogórki długie typu long dutch, u nas popularnie nazywane wężowymi. W ostatnim czasie Brytyjczycy odkryli ogórki “midi” i zaczęli doceniać ich zalety. 

Jedna z holenderskich firm szklarniowych Wijnen Square Crops na łamach portalu Hortidaily informuje, że w Wielkiej Brytanii rośnie intensywnie popyt na ogórki typu midi, które firma dostarcza na tamtejszy rynek. Ta “nowość” została bardzo dobrze odebrana przez mieszkańców Wysp Brytyjskich. Spodobało im się, że nowe ogórki są o połowę mniejsze od standardowych, dzięki czemu można je zjeść “na raz”, stąd mniejsze ryzyko, że niewykorzystana część ogórka się zmarnuje. Owoce w wersji midi nie wymagają również pakowania pojedynczo w folię, jak to ma miejsce w przypadku ogórków długich, w przypadku których powszechnie stosuje się folię dla przedłużenia trwałości. Ten aspekt ma obecnie bardzo duże znaczenie dla kupujących. 

Fot. A. Czerwińska-Nowak

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl