Ogórki typu “midi” podbijają brytyjski rynek

ogorek_szklarniowy

Ogórki sałatkowe typu “midi’ to standard na naszym rynku, jednak w większości krajów Europy, szczególnie tych zlokalizowanych na zachód od Polski dominują ogórki długie typu long dutch, u nas popularnie nazywane wężowymi. W ostatnim czasie Brytyjczycy odkryli ogórki “midi” i zaczęli doceniać ich zalety. 

Jedna z holenderskich firm szklarniowych Wijnen Square Crops na łamach portalu Hortidaily informuje, że w Wielkiej Brytanii rośnie intensywnie popyt na ogórki typu midi, które firma dostarcza na tamtejszy rynek. Ta “nowość” została bardzo dobrze odebrana przez mieszkańców Wysp Brytyjskich. Spodobało im się, że nowe ogórki są o połowę mniejsze od standardowych, dzięki czemu można je zjeść “na raz”, stąd mniejsze ryzyko, że niewykorzystana część ogórka się zmarnuje. Owoce w wersji midi nie wymagają również pakowania pojedynczo w folię, jak to ma miejsce w przypadku ogórków długich, w przypadku których powszechnie stosuje się folię dla przedłużenia trwałości. Ten aspekt ma obecnie bardzo duże znaczenie dla kupujących. 

Fot. A. Czerwińska-Nowak

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności