W tym trudnym czasie kupując polską żywność wspieramy polskich rolników

W dobie kryzysu powinniśmy wspierać  rolników i ogrodników. A jako, że jesteśmy nie tylko producentami warzyw ale i konsumentami, możemy sami mieć w tym udział – wystarczy przykładać większą uwagę do zakupów i wybierać produkty krajowego pochodzenia. Warto uważnie kupować, bo w marketach wciąż dużo jest owoców, warzyw i innych produktów importowanych z zagranicy.

– Polscy konsumenci powinni kupować rodzimą żywność, bo tylko w ten sposób mogą uchronić polskie rolnictwo i przemysł przetwórczy przed upadkiem – mówi minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister zauważa, że dobie kryzysu można rezygnować z różnych przyjemności czy inwestycji, ale trzeba mieć jedzenie. A przecież dzięki polskim rolnikom mamy go w Polsce pod dostatkiem.

Wystarczy być bardziej uważnym podczas zakupów. Aby wspierać polskich producentów wybierajmy produkty oznaczone kodem kreskowym z trzema pierwszymi cyframi 590. Niestety, tutaj czeka na nas pułapka, bo tego kodu używają także dystrybutorzy.

Warto zatem dokładnie czytać etykiety, zwracać uwagę na oznakowanie „Produkt Polski” lub inne informujące o tym, że żywność została wyprodukowana w naszym kraju.

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności