yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPogoda w 2017 r. Wyzwania dla produkcji ogrodniczej

Pogoda w 2017 r. Wyzwania dla produkcji ogrodniczej

Ekstremalne warunki pogodowe, których w tym roku nie brakuje, utrudniają produkcję warzyw i owoców. Podczas gdy niedobór opadów dokuczał plantatorom na Lubelszczyźnie, lato w północnej i zachodniej części Polski przyniosło producentom warzyw nadmierne opady deszczu powodujące podtopienia, a także gradobicia niszczące plantacje. To problem obserwowany m.in. w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu, a także w części Mazowsza.

Rolnicy z Wielkopolski donoszą, że od początku roku spadło w regionie ponad 900 mm deszczu, co po 3 ostatnich skrajnie suchych latach zaskakuje. Liczne i obfite opady utrudniają terminowe wykonywanie chemicznych zabiegów ochrony roślin, a zalany system korzeniowy warzyw nie radzi sobie z pobieraniem składników pokarmowych, co generuje kolejnych problemy w uprawie. Wichury w wielu miejscach kraju powodowały dodatkowe zniszczenia budynków oraz infrastruktury drogowej i energetycznej.

Klimatolodzy zapowiadają, że w związku z ociepleniem klimatu generowanym przez człowieka możemy spodziewać się coraz częstszych ekstremalnych zjawisk meteorologicznych.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl