yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firm25 lat BASF Polska

25 lat BASF Polska

19 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik – BASF Polska świętował swego  jubileusz 25-lecia. Celem wydarzenia, obok podsumowania dotychczasowego rozwoju firmy na polskim rynku, jest także podkreślenie jak BASF widzi rolę chemii w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla realizowania wyzwań przemysłu, społeczeństwa i środowiska.

19 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik – BASF Polska świętował swego  jubileusz 25-lecia. Celem wydarzenia, obok podsumowania dotychczasowego rozwoju firmy na polskim rynku, jest także podkreślenie jak BASF widzi rolę chemii w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla realizowania wyzwań przemysłu, społeczeństwa i środowiska.

Przedstawiciele BASF symbolicznie otwierają kolejny etap rozwoju firmy w Polsce
BASF Polska  rozwija jednocześnie działania skierowane do społeczeństwa, realizując strategię edukacyjną firmy. W latach 2010 – 2016 stworzyła sieć laboratoriów i pracowni chemicznych dla dzieci i młodzieży, m.in. w Centrum Nauki Kopernik oraz Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Z zajęć w laboratoriach korzysta dziś rocznie blisko 40 tys. młodych osób, chcących w praktyce zgłębić tajniki chemii. 
 
– W ciągu ostatnich 25 lat firma BASF Polska rozwinęła zarówno innowacyjne, dopasowane do polskiego rynku portfolio produktowe, jak również takie modele współpracy biznesowej, dzięki którym stała się Partnerem dla niemal wszystkich branż przemysłu w Polsce. Dziś BASF Polska jest zespołem zaangażowanych Pracowników, dumnych z dotychczasowych osiągnięć. Nie byłoby to możliwe bez naszych klientów i partnerów biznesowych. Jubileusz 25-lecia to okazja, aby podziękować im za zaufanie, jakim nas obdarzyli. Nasze sukcesy dają nam siłę i motywację do dalszego działania. Chcemy wspólnie patrzeć w przyszłość i razem poszukiwać odpowiedzi na wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze – powiedział Andreas Gietl, Dyrektor Zarządzający BASF Polska.
Andreas Gietl, Dyrektor Zarządzający BASF Polska
Zgodnie ze strategią BASF – „Tworzymy chemię dla Zrównoważonego Rozwoju“ – firma rozwija i wdraża na polskim rynku innowacyjne rozwiązania i technologie, których zadaniem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju. Strategia BASF pozostaje w pełni spójna z międzynarodowymi Celami Zrównoważonego Rozwoju, które wyznaczają nowy kierunek działania państw do roku 2030. Ramy tych działań określa przede wszystkim koncepcja „Przekształcanie naszego świata: Agenda na Rzecz Realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju – 2030” przyjęta przez 193 państwa członkowskie ONZ. Stanowi ona podstawę dla globalnego wdrażania nowej wizji rozwoju gospodarczo-społecznego.
 
Jednym z kluczowych obszarów, jakie potrzebują w tym kontekście zdecydowanych działań zarówno ośrodków administracyjnych, jak i biznesowych, są między innymi rozrastające się dynamicznie miasta. W ramach realizowanego przez UN Global Compact Poland Programu „Zrównoważone Miasta”, stanowiącego realizację Celu 11, UNGC Poland podejmuje wszechstronne działania by uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnym i zrównoważonymi. Realizacja celu 11 łączy się z innymi celami: 3 – życie w zdrowiu; 7 – czysta energia; 9 – innowacje i infrastruktura oraz 13 – ochrona przyrody. Tylko poprzez kompleksowe prowadzenie działań, uwzględniających różne aspekty rozwoju, sprawiamy, że mają one szansę powodzenia. 
 
– 3,5 miliarda ludzi mieszka w miastach. Z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie. W 2030 roku miasta będzie zamieszkiwać już 60% ludzkości. Jeśli więc gdzieś powinniśmy skupić naszą uwagę, wysiłki i działania, to na miastach. To w miastach i o miasta powinna się toczyć walka na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jeśli zadbamy o ich stabilny i mądry rozwój, to wywalczymy podstawy dla wielowymiarowej poprawy jakości życia i zdrowia ponad połowy mieszkańców Ziemi. Warto więc skoncentrować nasze wysiłki wokół skupisk miejskich, bo jest o co i o kogo walczyć. Stawką są przyszłe pokolenia i ich szansa na lepsze jutro – mówi Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny UNGC Poland.
 
BASF Polska wychodzi naprzeciw tej koncepcji, stawiając pytanie o to, jak powinno wyglądać miasto przyszłości i skupiając swój jubileusz wokół realizacji Celu 11. Rozwój zrównoważonych miast to wyzwanie dla świata. Procesy urbanizacyjne postępują szybko, wywierając ogromny wpływ na wykorzystanie zasobów i degradację środowiska naturalnego, która stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. 
 
Podczas eventu jubileuszowego firma zaprosiła przedstawicieli administracji, mediów oraz partnerów biznesowych i klientów do zwiedzania wystawy „Zrównoważone miasta”. W ramach ekspozycji można było zobaczyć rozwiązania i technologie adresowane do wszystkich niemal branż przemysłu w Polsce, dostarczających finalne produkty do takich obszarów jak budownictwo, motoryzacja, rolnictwo czy branża kosmetyczna. 
 
Wśród rozwiązań prezentowanych przez BASF w Centrum Nauki Kopernik, znalazły się m.in. innowacje skoncentrowane wokół ochrony jakości powietrza, którym oddychamy. Przykładem może być BASF OASE®, czyli rozwiązania dla rynków wschodzących w zakresie wychwytu dwutlenku węgla, biogazu i technologii LNG. Z kolei wytwarzane w zakładzie produkcyjnym BASF Polska w Środzie Śląskiej katalizatory samochodowe, redukują ilość emisji spalin w przemyśle motoryzacyjnym. Firma dostarcza w tym zakresie także m.in. innowacyjnych technologii powlekania aut. Tu wśród najistotniejszych rozwiązań w ramach wystawy „Zrównoważone Miasta” zobaczyć można było m.in. OXSILAN (wdrażany przez firmę Chemetall, która stała się częścią BASF Polska w 2016 roku). Produkt zastępuje fosforanowanie cynkowe, tradycyjną technologię przygotowania powierzchni przed malowaniem, nie zawiera jednak metali ciężkich, takich jak nikiel, cynk czy chrom. Firma BASF prezentuje również rozwój technologii przyszłości w branży motoryzacyjnej. Przykładem może być tu dostarczanie tworzyw sztucznych wspierających rozwój komponentów do innowacyjnych elementów w elektrycznym samochodzie BMW i3. Mowa m.in. o oparciach foteli kierowcy i pasażera – lekkim komponencie hybrydowym o masie zaledwie 2 kg (pierwszym elemencie konstrukcyjnym wykonanym z poliamidu nie osłoniętego tapicerką). 
 

Istotą zrównoważonych miast jest także innowacyjne budownictwo i architektura. Przykładem może być tu Neopor® – polistyren do spienienia (EPS), który wyznacza nowe, wyższe standardy jakościowe, co potwierdzają liczne obiekty referencyjne w całej Europie. Innym przykładem przedstawionym w ramach ekspozycji „Zrównoważone Miasta” jest technologia używana w produkcji nawierzchni miejskich – Elastopave, który jest nowoczesną i uniwersalną alternatywą dla budowy dróg, placów i ciągów pieszych. Bardzo wytrzymały, przepuszczający wodę i dźwiękochłonny kompozyt może uzupełniać albo całkowicie zastąpić takie materiały budowlane jak asfalt czy beton. 

 
Zrównoważone miasta wymagają od nas także odpowiedzialnego i racjonalnego gospodarowania odpadami miejskimi. Tu z pomocą przychodzi m.in. Ecovio® – wysokiej jakości biotworzywo o szerokim zastosowaniu, posiadające certyfikat opakowań biodegradowalnych, w pełni kompostowalne i oparte na surowcach pochodzenia biologicznego. Głównym obszarem zastosowania ecovio jest produkcja folii, worków na bioodpady, torebek foliowych podwójnego przeznaczenia lub folii rolniczych. 
 
Za usprawnieniami w gospodarowaniu odpadami powinny podążać także zrównoważone rozwiązania dla gospodarstw domowych. Tu przykładem może być chociażby Trilon® M – środek chelatujacy, będący innowacyjną i ekologiczną alternatywą dla fosforanów wchodzących w skład detergentów do automatycznego zmywania naczyń. 
 
Zrównoważone miasta wymagają także opracowania odpowiednich rozwiązań, które zapewnią efektywną produkcję żywności. Celem BASF jest opracowanie produktów, które pomogą rolnikom zwiększyć potencjał plonów oraz pozwolą zmniejszyć ślad środowiskowy, dzięki czemu wspierane jest prowadzenie zrównoważonego rolnictwa. Przykładem produktu, który spełnia takie zadania jest Vizura®. Umożliwiając stabilizację poziomu azotu, produkt zwiększa jego dostępność w razie potrzeby, co prowadzi do uzyskania lepszej jakości plonów. Jest to ważny krok umożliwiający ochronę cennych zasobów, takich jak woda i różnorodność biologiczna. 
 
BASF Polska pragnie wspierać i rozwijać także standardy etycznego biznesu w Polsce. Podczas spotkania z okazji 25-lecia firmy, Andreas Gietl, dyrektor zarządzający firmy podpisał deklarację przystąpienia do Standardu Minimum Programu Etycznego, wdrażanego wspólnie z firmami partnerskimi przez UNGC Poland. Standard Minimum Programu Etycznego stanowi kierunek rozwoju firm i instytucji w oparciu o przestrzeganie zasad etycznych 
i zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie jest przydatnym narzędziem umożliwiającym promowanie najlepszych praktyk w powyższym obszarze. Dlatego warto wspierać tę koncepcję. Zgodnie z kluczowym przesłaniem całej uroczystości: efektywny biznes to biznes odpowiedzialny.
BASF Polska przystępuje do deklaracji Minimum Standardu Programu Etycznego UNGC Poland

za: mat. firmowe BASF

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl