ASA-LIFT i GRIMME – rosną wspólnie

Jednorzędowy kombajn ASA-LIFT TK 150 B do zbioru kapusty w czerwonej barwie GRIMME i z nowym logo ASA-LIFT

Rodzinna firma GRIMME z Damme w 2013 roku przejęła większość udziałów w założonej w 1936 roku duńskiej spółce ASA-LIFT z siedzibą w Sorö, specjalizującej się w produkcji maszyn do warzyw.

W ciągu ubiegłych pięciu lat współpraca zacieśniła się zarówno w zakresie technicznym, jak i w zakresie sprzedaży. Już teraz maszyny ASA-LIFT są wyposażone w wysokiej jakości komponenty pochodzące od spółek córek GRIMME: INTERNORM (tworzywa sztuczne) i RICON (odsiewacze i przenośniki). W kwietniu 2018 roku zwiększono możliwości produkcyjne oddając do użytku halę wielkości 2200 m² i instalując laserowe urządzenia do obróbki blachy i rur. Od przejęcia firmy liczba pracowników wzrosła o ponad 30 %, aktualnie zatrudnionych jest 130 osób.

Kolejnym ważnym krokiem jest przystosowanie wizerunku zewnętrznego, by podkreślić przynależność firmy ASA-LIFT do grupy GRIMME. ASA-LIFT cieszy się wśród producentów warzyw na całym świecie bardzo dobrą renomą, dlatego marka pozostanie, a logo firmy zostanie dopasowane do wizualnej identyfikacji grupy GRIMME. W roku produkcyjnym 2019 kolor maszyn ASA-LIFT zostanie zmieniony z niebieskiego na czerwony.

Do grupy GRIMME należą trzy marki: SPUDNIK, ASA-LIFT i GRIMME, oferujące użytkownikom na całym świecie innowacyjne maszyny rolnicze do ziemniaków, buraków i warzyw. Grupa GRIMME pozycjonuje się jako producent techniki ziemniaczanej, buraczanej i warzywniczej w produkcji seryjnej. SPUDNIK jest producentem maszyn do ziemniaków i buraków spełniających wymagania klientów na rynku północnoamerykańskim. ASA-LIFT jest specjalistą w produkcji maszyn do zbioru warzyw ukierunkowanej na indywidualne rozwiązania przystosowane do życzeń klientów.

Na targach GRIMME Technica w Damme, od 4 do 7 grudnia 2018, maszyny ASA-LIFT zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w nowej barwie i z nowym logo.  „Zespół ASA-LIFT jest ważną częścią grupy GRIMME. Będziemy konsekwentnie podążać drogą obraną w 2013 roku“ – mówi Erik Havaleska, dyrektor naczelny firmy ASA-LIFT.

Franz Grimme podkreśla: „Dzięki ASA-LIFT udało nam się zintegrować w grupie GRIMME markę premium w sektorze maszyn do zbioru warzyw. Będziemy intensywnie rozwijać ten szczególny segment, aby oferować naszym klientom innowacyjne rozwiązania, które optymalnie zaspokoją ich rosnące indywidualne wymagania.“

Źródło: firmowe

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności