yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Informacje z firmBactim Terrastart – nowe rozwiązanie od INTERMAG

Bactim Terrastart – nowe rozwiązanie od INTERMAG

Jak co roku w palecie produktów INTERMAG pojawiają się nowe rozwiązania. W tym sezonie wśród nich znajdziemy nawóz startowy będący wyjątkowym połączeniem składników pokarmowych i pożytecznych mikroorganizmów glebowych – Bactim Terrastart.

Nawóz, jest wynikiem prac i badań prowadzonych w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych przez Laboratorium Mikrobiologiczne Działu B&R firmy INTERMAG. W ramach prac nad produktem prowadzono izolacje mikroorganizmów z naturalnych środowisk pod kątem solubilizacji i ochrony fosforu. Sprawdzono aktywność wyizolowanych mikroorganizmów oraz wykonano szereg doświadczeń wazonowych, które potwierdziły pozytywny wpływ wytypowanych mikroorganizmów na rośliny. Ostatnim etapem badań było potwierdzenie efektywności mikroorganizmów i gotowego nawozu Bactim Terrastart
w warunkach polowych.

Nawóz Bactim Terrastart przeznaczony jest do stosowania z siewem nasion, sadzeniem roślin i do przygotowania substratów do siewu i sadzenia roślin. Formulacja nawozu – mikrogranulat, zapewnia optymalne rozmieszczenie składników pokarmowych i mikroorganizmów w obrębie systemu korzeniowego siewek. Wysoka zawartość fosforu oraz FORMUŁA SAFE-P (mikroorganizmy) wpływają korzystnie na rozwój systemu korzeniowego. Bactim Terrastart zawiera także łatwo przyswajalny cynk, który jest niezbędny do początkowego rozwoju roślin.

Prawdziwą ciekawostką jest wspomniana FORMUŁA SAFE-P opracowana w laboratorium INTERMAG, w jej skład wchodzą wyselekcjonowane bakterie glebowe z rodzaju Bacillus sp. Bakterie te w naturalny dla siebie sposób uwalniają uwsteczniony fosfor z depozytu glebowego, dostarczając go roślinom. Dodatkowo mikroorganizmy chronią stosowany
z nawożeniem doglebowym fosfor przed chemicznym uwstecznieniem wynikającym ze zbyt niskiego lub zbyt wysokiego odczynu gleby.

Nawóz Bactim Terrastart można stosować: przy użyciu urządzeń do wysiewu mikrogranulatów zainstalowanych na siewnikach lub sadzarkach oraz poprzez dokładne wymieszanie nawozu z substratem używanym do siewu lub sadzenia roślin.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nawóz Bactim Terrastart ma zastosowanie we wszystkich uprawach rolniczych wysiewanych siewnikami precyzyjnymi np. kukurydzy czy buraku cukrowym w dawce 15 kg/ha. Bactim Terrastart doskonale spisuje się także w uprawie warzyw korzeniowych np. marchwi czy pietruszce. W warzywach korzeniowych polecamy dawkę w zakresie 5 – 7 kg nawozu na 1 hektar.

Szczególną uwagę zwracają właściwości Bactim Terrastart:

  • multifunkcjonalność produktu;
  • wysoka zawartość składników pokarmowych i mikroorganizmów solubilizujących fosfor;
  • ochrona stosowanego fosforu przed uwstecznianiem;
  • lepsze zaopatrzenie siewek w ważny na etapie wschodów fosfor i cynk;
  • silna biostymulacja roślin;
  • przyspieszenie początkowego wzrostu siewek.

Działanie nawozu zostało potwierdzone w badaniach własnych oraz badaniach prowadzonych w jednostkach badawczych.

Źródło: materiały prasowe INTERMAG

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl