• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firmBactim Terrastart – nowe rozwiązanie od INTERMAG

Bactim Terrastart – nowe rozwiązanie od INTERMAG

Jak co roku w palecie produktów INTERMAG pojawiają się nowe rozwiązania. W tym sezonie wśród nich znajdziemy nawóz startowy będący wyjątkowym połączeniem składników pokarmowych i pożytecznych mikroorganizmów glebowych – Bactim Terrastart.

Nawóz, jest wynikiem prac i badań prowadzonych w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych przez Laboratorium Mikrobiologiczne Działu B&R firmy INTERMAG. W ramach prac nad produktem prowadzono izolacje mikroorganizmów z naturalnych środowisk pod kątem solubilizacji i ochrony fosforu. Sprawdzono aktywność wyizolowanych mikroorganizmów oraz wykonano szereg doświadczeń wazonowych, które potwierdziły pozytywny wpływ wytypowanych mikroorganizmów na rośliny. Ostatnim etapem badań było potwierdzenie efektywności mikroorganizmów i gotowego nawozu Bactim Terrastart
w warunkach polowych.

Nawóz Bactim Terrastart przeznaczony jest do stosowania z siewem nasion, sadzeniem roślin i do przygotowania substratów do siewu i sadzenia roślin. Formulacja nawozu – mikrogranulat, zapewnia optymalne rozmieszczenie składników pokarmowych i mikroorganizmów w obrębie systemu korzeniowego siewek. Wysoka zawartość fosforu oraz FORMUŁA SAFE-P (mikroorganizmy) wpływają korzystnie na rozwój systemu korzeniowego. Bactim Terrastart zawiera także łatwo przyswajalny cynk, który jest niezbędny do początkowego rozwoju roślin.

Prawdziwą ciekawostką jest wspomniana FORMUŁA SAFE-P opracowana w laboratorium INTERMAG, w jej skład wchodzą wyselekcjonowane bakterie glebowe z rodzaju Bacillus sp. Bakterie te w naturalny dla siebie sposób uwalniają uwsteczniony fosfor z depozytu glebowego, dostarczając go roślinom. Dodatkowo mikroorganizmy chronią stosowany
z nawożeniem doglebowym fosfor przed chemicznym uwstecznieniem wynikającym ze zbyt niskiego lub zbyt wysokiego odczynu gleby.

Nawóz Bactim Terrastart można stosować: przy użyciu urządzeń do wysiewu mikrogranulatów zainstalowanych na siewnikach lub sadzarkach oraz poprzez dokładne wymieszanie nawozu z substratem używanym do siewu lub sadzenia roślin.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nawóz Bactim Terrastart ma zastosowanie we wszystkich uprawach rolniczych wysiewanych siewnikami precyzyjnymi np. kukurydzy czy buraku cukrowym w dawce 15 kg/ha. Bactim Terrastart doskonale spisuje się także w uprawie warzyw korzeniowych np. marchwi czy pietruszce. W warzywach korzeniowych polecamy dawkę w zakresie 5 – 7 kg nawozu na 1 hektar.

Szczególną uwagę zwracają właściwości Bactim Terrastart:

  • multifunkcjonalność produktu;
  • wysoka zawartość składników pokarmowych i mikroorganizmów solubilizujących fosfor;
  • ochrona stosowanego fosforu przed uwstecznianiem;
  • lepsze zaopatrzenie siewek w ważny na etapie wschodów fosfor i cynk;
  • silna biostymulacja roślin;
  • przyspieszenie początkowego wzrostu siewek.

Działanie nawozu zostało potwierdzone w badaniach własnych oraz badaniach prowadzonych w jednostkach badawczych.

Źródło: materiały prasowe INTERMAG


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl