yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Informacje z firmCorteva Agriscience finalizuje odłączenie się od DowDuPont

Corteva Agriscience finalizuje odłączenie się od DowDuPont

Corteva Agriscience finalizuje odłączenie się od DowDuPont, stając się tym samym wiodącą, niezależną, globalną firmą specjalizującą się w rolnictwie.

Nowa firma jest globalnym liderem na dwóch dużych i atrakcyjnych rynkach – nasioni środków ochrony roślin – a jej fundamenty podbudowuje ciągły rozwój rozwiązań digitalowych dla rolnictwa
• Wchodzi na giełdę pod symbolem giełdowym „CTVA”

Wilmington, Del. – 03 czerwca 2019 r. – Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) z sukcesem sfinalizowała swoje odłączenie od DowDuPont, tym samym stając się wiodącą, globalną firmą zorientowaną na rolnictwo, oferującą rolnikom pełną ofertę, dzięki której mogą zwiększać plony i zyski.
Corteva Agriscience wprowadza dziś na rynek, na globalną skalę, zbalansowaną ofertę nasion i środków ochrony roślin wraz z nowymi rozwiązaniami cyfrowymi dla rolnictwa oraz najbogatszym spektrum innowacji w branży.

Dystrybucja akcji Cortevy została zakończona 1 czerwca, kiedy to każdy z zarejestrowanych udziałowców DowDuPont otrzymał jedną akcję Cortevy na każde trzy akcje DowDuPont posiadane na koniec dnia biznesowego 24 maja 2019 roku. Akcjonariusze DowDuPoint otrzymają również gotówkę zamiast akcji cząstkowych Cortevy. Akcje Cortevy wchodzą dziś do obiegu giełdowego na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod nowym symbolem giełdowym „CTVA”.

„Dzisiejsza data wyznacza początek nowego rodzaju firmy rolniczej, znajdującej się w unikatowym położeniu, które pozwala konkurować i wygrywać poprzez dostarczanie rolnikom pełnych rozwiązań niezbędnych do trwałego i długoterminowego rozwoju oraz zwiększenia zysków” mówi Jim Collins, Chief Executive Officer Corteva Agriscience. „Jako globalny lider, wartych łącznie ponad 100 miliardów dolarów rynków nasion oraz ochrony zbóż, Corteva Agriscience dysponuje najsolidniejszymi innowacjami oraz faworyzującymi drogami do rynków, które pozwalają nam na bliskie kontakty z klientami – wszystko to napędza nasz wzrost jako niezależnej firmy i zwiększa naszą wartość dla akcjonariuszy. Nasze 21000 zaangażowanych pracowników jest gotowych do wspierania zarówno tych, którzy produkują żywność, jak i tych, którzy ją konsumują, zapewniając rozwój przyszłym pokoleniom”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Obecna w ponad 140 krajach firma Corteva Agriscience osiągnęła w 2018 roku zysk netto w wysokości 14 miliardów dolarów. Firma ma ponad 150 ośrodków badań i rozwoju i ponad 65 aktywnych działów.

„Jako nowa, niezależna firma rolnicza jesteśmy świadomie zorientowani na inwestycje w innowacje, żeby zapewnić organiczny wzrost powyżej średniej rynkowej oraz poprawić wzrost na zainwestowanym kapitale (ROIC)” mówi Grieg Friedman, Executive Vice President i Chief Financial Officer Corteva Agriscience. „Realizując plan, osiągniemy zyski w wysokości 1,2 miliarda dolarów w synergii kosztowej w 2021 roku. Jesteśmy pewni, że nasz plan pozwoli zwiększyć marże. Tak samo ważne jest nasze zobowiązanie do znaczącego zwrotu kapitału akcjonariuszom zarówno przez dywidendy, jak
i wykupienie akcji”.

Nazwa nowej firmy – Corteva Agriscience (kohr-‘teh-vah) jest połączeniem słów oznaczających „serce” i „naturę”. Nazwa ta potwierdza historię firmy, a jednocześnie wybiega w przyszłość w kierunku planów związanych ze wzrostem produktywności rolników oraz dobra ich konsumentów. Główna siedziba firmy znajduje się w Wilmington w stanie Delaware, globalne centra biznesowe w Johnston w stanie Iowa, Indianapolis w stanie Indiana oraz pięć regionalnych biur w Calgary (Kanada), Johannesburgu (RPA), Genewie (Szwajcaria), Singapurze i Alphaville (Brazylia).

Więcej informacji o Corteva Agriscience można znaleźć na nowej stronie poświęconej relacjom z inwestorami: www.corteva.com/investors.

O Corteva Agriscience™

Corteva Agriscience™ dostarcza rolnikom na całym świecie najbardziej kompleksowe w branży portfolio rozwiązań, które pozwala na maksymalizację plonów i zysków. W skład portfolio wchodzą rozpoznawalne w branży rolniczej marki takie jak: Pioneer®, Granular®, nasiona Brevant™, a także nagradzane środki ochrony roślin. Corteva wciąż wprowadza na rynek nowe produkty przez własne, aktywne prace nad rozwiązaniami chemicznymi i technologicznymi. Firma zobowiązuje się do pracy
z akcjonariuszami poprzez łańcuch dostaw, realizując tym samym obietnicę o wzbogaceniu życia tych, którzy produkują i tych, którzy konsumują, zapewniając rozwój przyszłym pokoleniom. 1 czerwca 2019 roku Corteva Agrscience stała się niezależną publiczną firmą, do tej pory występowała jako Dział Rolniczy DowDuPont. Więcej informacji można znaleźć na www.corteva.com.

Szukaj Cortevy Agriscience na Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter and YouTube.

# # #

3.06.2019

® TM SM Znaki towarowe i usługowe Dow AgroSciences, DuPont lub Pioneer i spółek z nimi stowarzyszonych lub ich odpowiednich właścicieli.

Ostrzeżenie o oświadczeniach dotyczących przyszłości

Niniejsza informacja prasowa zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości w rozumieniu art. 21E Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 r. z późniejszymi zmianami oraz art. 27A Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. z późniejszymi zmianami, które można zidentyfikować poprzez użycie takich słów jak „planuje”, „oczekuje”, „będzie”, „przewiduje”, „uważa”, „zamierza”, „prognozuje”, „ma na celu”, „szacuje” lub innych słów o podobnym znaczeniu. Wszystkie oświadczenia, które odnoszą się do oczekiwań lub prognoz dotyczących przyszłości, w tym oświadczenia dotyczące strategii rozwoju firmy Corteva, rozwoju produktów, zgody organu regulacyjnego, pozycji rynkowej, przewidywanych korzyści
z ostatnich przejęć, rozłożenia w czasie przewidywanych korzyści z działań restrukturyzacyjnych, wyniku nieprzewidzianych okoliczności, takich jak spory sądowe i sprawy dotyczące środowiska, wydatków, wyników finansowych, jak również przewidywanych korzyści z oddzielenia firmy Corteva od firmy DowDuPont, są oświadczeniami dotyczącymi przyszłości.

Oświadczenia dotyczące przyszłości oparte są na pewnych założeniach i oczekiwaniach wobec przyszłych wydarzeń, które mogą nie być dokładne lub nie zostać zrealizowane. Wiążą się one również z ryzykiem i niepewnością, które w dużym stopniu pozostają poza kontrolą firmy Corteva. Konsekwencje istotnych różnic w wynikach w porównaniu z wynikami przewidywanymi w oświadczeniach dotyczących przyszłości mogą obejmować, między innymi, zakłócenia działalności, problemy operacyjne, stratę finansową, odpowiedzialność prawną wobec osób trzecich i podobne rodzaje ryzyka, z których każde może mieć istotny niekorzystny wpływ na działalność, wyniki operacyjne i sytuację finansową firmy Corteva. Ponadto mogą istnieć inne rodzaje ryzyka i niepewności, których firma Corteva nie jest w stanie obecnie zidentyfikować, a także wobec których firma Corteva obecnie nie spodziewa się, że będą mieć istotny wpływ na jej działalność.

W przypadku, gdy w jakimkolwiek oświadczeniu dotyczącym przyszłości wyrażone zostały oczekiwania lub przekonania co do przyszłych wyników lub zdarzeń, takie oczekiwania lub przekonania opierają się na bieżących planach i oczekiwaniach zarządu firmy Corteva i są wyrażone w dobrej wierze oraz uważane za uzasadnione, jednak nie można mieć pewności, że takie oczekiwania lub przekonania zostaną osiągnięte lub zrealizowane. Firma Corteva zrzeka się i nie podejmuje się żadnego obowiązku aktualizacji lub poprawy jakichkolwiek oświadczeń dotyczących przyszłości, z wyjątkiem sytuacji wymaganych przez obowiązujące prawo. Szczegółowe omówienie niektórych istotnych rodzajów ryzyka i niepewności, które mogą spowodować, że wyniki i zdarzenia będą znacząco różnić się od takich oświadczeń dotyczących przyszłości, zostało zawarte w Oświadczeniu rejestracyjnym firmy Corteva na Formularzu 10 złożonym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Komunikat Prasowy Corteva Agriscience

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl