yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firmCzyszczenie i dezynfekcja w rolnictwie

Czyszczenie i dezynfekcja w rolnictwie

Zadbanie o odpowiedni poziom higieny i czystość jest teraz istotne wszędzie. W rolnictwie jednak jest to wyzwanie szczególne. Koronawirus powodujący chorobę  COVID -19  stanowi poważne zagrożenie i w walce z nim nie może być miejsca na kompromisy. Jako, że jest to patogen nowy, nieznany wcześniej niestety nie można powoływać się na certyfikowane sposoby jego zwalczania. Badania naukowe dowodzą jednak, iż wirus ten ginie w temperaturze wyższej niż 60°C. Firma Kärcher posiada w swej ofercie urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody typu HDS, które mogą pracować także w trybie czyszczenia parowego. Wówczas emitują one parę o temperaturze dochodzącej do 155 °C, która skutecznie usuwa z różnych powierzchni patogeny nieodporne na działanie wysokich temperatur, do jakich zalicza się koronawirus. Dzięki tym urządzeniom istnieje także możliwość pracy z środkami czyszczącymi z zastosowaniem lancy pianowej. Pozwala to skutecznie wyeliminować zagrożenie osiągając doskonałe efekty czyszczenia.

Firma Kärcher gwarantuje, że jej urządzenia z podgrzewaniem wody HDS mogą stanowić istotny  element procesu dezynfekcji. Urządzenia te z doskonałym efektem były stosowane w rolnictwie w walce z  wirusowymi chorobami zwierząt gospodarskich tj. ptasiej grypy i afrykańskiego pomoru świń. Co warto podkreślić ich zakup był subsydiowany z publicznych środków, a ich używanie było rekomendowane przez instytucje publiczne.

Dlaczego czyszczenie z podgrzewaniem wody?

Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu i poprawie efektywności procesu czyszczenia. Poza mechanicznym działaniem strumienia wody, środkami czyszczącymi i czasem działania to właśnie temperatura jest jednym z czterech współzależnych wskaźników,  decydujących o efektach procesu czyszczenia zgodnie z kołem Sinnera (model opracowany przez dr Sinnera do opisania procesu czyszczenia). Wiemy z życia, że ciepła lub gorąca woda jest istotna na przykład przy próbie zmycia oleju lub tłuszczu z naszych rąk. Mycie ich zimną wodą – nawet z dodatkiem mydła – jest mało skuteczne. Dobry efekt  można uzyskać dopiero po  skorzystaniu z ciepłej wody.

Prawidłowość ta odnosi się również do profesjonalnych prac czyszczących. Zastosowanie  wysokiej temperatury  zapewnia usunięcie brudu: przyrost temperatury o każde 10°C przyspiesza procesy chemiczne i skraca o połowę czas reakcji. Zastosowanie gorącej wody może skrócić całkowity czas czyszczenia nawet o 40%. Prowadzi to do optymalizacji kosztów. Kolejnym ważnym czynnikiem w przypadku stosowania urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody jest szybsze schnięcie czyszczonej powierzchni. Powierzchnie, które są czyszczone gorącą wodą, pozostają lekko podgrzane co przyspiesza proces schnięcia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Skrupulatne czyszczenie urządzeniami wysokociśnieniowymi Kärcher z podgrzewaniem wody typu HDS umożliwia osiągnięcie wysokiego standardu higieny. Można je stosować w celu dotarcia do miejsc trudno dostępnych ręcznie. Są one szczególnie pomocne przy czyszczeniu i dezynfekcji dużych powierzchni, takich jak sufity, ściany, podłogi, okna, bramy. Wykazano ponadto, że mogą również skutecznie zwalczać bakterie i wirusy. W rolnictwie znajdą zastosowanie przy pracach dezynfekcyjnych i czyszczących w oborach, kurnikach, chlewach, itp. a także posłużą doskonale do dbania o czystość maszyn rolniczych i środków transportu.

informacja prasowa Karcher

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl