Gąsienicowe ciągniki Landini wkraczają na polski rynek

Podczas targów Agrotech Kielce 2023 które odbędą sie w dniach 17-19.03.2023 po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany Landini Trekker4 spełniający normę emisji spalin Stage V, wyposażony w filtr DPF z pasywną regeneracją, katalizator utleniający DOC oraz, tylko w modelach o mocy powyżej 56 kW, katalizator selektywnej redukcji emisji SCR i 10,5-litrowy zbiornik AdBlue.


Modele 4-085, 4-095, 4-105, 4-110 i 4-120 oferują moc w zakresie od minimum 75 KM do maksimum 112 KM.

Takie same wymiary i wysokość jak w wersji Stage IIIB sprawiają, że Trekker4 nadaje się do pracy w sadach (wersja F) i w górach (wersja M). Jego stylistyka jest zgodna z nowym i cenionym stylem przyjętym dla nowej rodziny produktów Landini.

Najważniejsza innowacja dotyczy platformy, która jest całkowicie odizolowana od pojazdu i komory silnika. Rozwiązanie to zapewnia całkowitą izolację od ciepła i drgań, przy wyraźnej poprawie komfortu. Widoczność przednia i boczna oraz ergonomia zostały poprawione dzięki zoptymalizowanemu fotelowi kierowcy oraz całkowicie przeprojektowanej bocznej konsoli sterowania. Jako opcja, nowa 6-cio słupkowa kabina, dostępna z systemem filtracji kategorii 2, klimatyzacją i radiem, chroni operatora przed kurzem, hałasem i czynnikami atmosferycznymi przez cały rok.

Przekładnia 16 + 8 działa wyposażona jest w rewers zsynchronizowany (zaleta w porównaniu z konkurencją) i może być skonfigurowana z nadbiegiem, aby zwiększyć prędkość maksymalną do 15 km/h, lub alternatywnie z biegami pełzającymi, które pozwalają na osiągniecie minimalnej prędkości 300 metrów na godzinę.
Gąsienice są dostępne w wersji stalowej lub gumowej.

W wersji F o szerokości 1.100 mm, półsmarowane gąsienice stalowe mają szerokość od 310 do 360 mm, natomiast w wersji M o rozstawie kół 1.300 mm, te same gąsienice są dostępne w szerokości 400 lub 450 mm. Gumowe podeszwy w obu wersjach mają szerokość 400 mm, a szerokość pojazdu 1.132 mm w modelu F i 1.300 mm w modelu M. Pedały hamulca są zamontowane w stylu samochodowym i sterowane hydraulicznie, z korzyścią dla komfortu i bezpieczeństwa Zbiorniki, jeden z tyłu i jeden z boku, są połączone ze sobą i mają łączną pojemność 85 litrów, co pozwala na maksymalną autonomię pracy w ciągu dnia w polu.

Trekker4 posiada podwójny obwód hydrauliczny, z pompą o wydajności 28,5 l/min do układu kierowniczego i pompą o wydajności 42 l/min do zasilania podnośników oraz zaworów. Do podstawowego wyposażenia można dodać 3 tylne zawory hydrauliczne, ale dwa kolejne można dodać opcjonalnie, aby uzyskać w sumie 5, z opcjonalnymi 6 przednimi szybkozłączami i rozdzielaczem przepływu. Tylny podnośnik, jeszcze bardziej ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji i wzbogacony o opcjonalny ELS, ma maksymalną ładowność 3.150 kg w standardowej konfiguracji i 4.500 kg, gdy jest wyposażony w 2 dodatkowe siłowniki hydrauliczne.

Landini Trekker3 Compact
Całkowitą nowością oferowaną na polskim rynku jest najbardziej kompaktowy ciagnik gąsienicowy w swojej kategorii, Landini Trekker3 Compact, maszyna z płaską platformą, która jest ewolucją poprzednika Landini, Trekker F Compact. Bezkonkurencyjna pod względem kompaktowości w swoim segmencie, idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach i w bardzo wąskich rzędach.
Wyposażony został w 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 2,5-litrowy 75 konny silnik Kohler, wybrany ze względu na swoją kompaktowość i wydajność,ja k również na fakt iż spełnia kryteria emisji Stage V dzięki bezregeneracyjnym systemom DOC, które w żaden sposób nie wpływają na wydajność maszyny. Zwrotność, łatwość prowadzenia, także na zboczach, oraz łatwość obsługi zapewniają ultrakompaktowe wymiary Trekker3 Compact, z minimalnym prześwitem 213 mm i całkowitą szerokością 1.150 milimetrów.

komunikat prasowy

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności