yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGąsienicowe ciągniki Landini wkraczają na polski rynek

Gąsienicowe ciągniki Landini wkraczają na polski rynek

Podczas targów Agrotech Kielce 2023 które odbędą sie w dniach 17-19.03.2023 po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany Landini Trekker4 spełniający normę emisji spalin Stage V, wyposażony w filtr DPF z pasywną regeneracją, katalizator utleniający DOC oraz, tylko w modelach o mocy powyżej 56 kW, katalizator selektywnej redukcji emisji SCR i 10,5-litrowy zbiornik AdBlue.


Modele 4-085, 4-095, 4-105, 4-110 i 4-120 oferują moc w zakresie od minimum 75 KM do maksimum 112 KM.

Takie same wymiary i wysokość jak w wersji Stage IIIB sprawiają, że Trekker4 nadaje się do pracy w sadach (wersja F) i w górach (wersja M). Jego stylistyka jest zgodna z nowym i cenionym stylem przyjętym dla nowej rodziny produktów Landini.

Najważniejsza innowacja dotyczy platformy, która jest całkowicie odizolowana od pojazdu i komory silnika. Rozwiązanie to zapewnia całkowitą izolację od ciepła i drgań, przy wyraźnej poprawie komfortu. Widoczność przednia i boczna oraz ergonomia zostały poprawione dzięki zoptymalizowanemu fotelowi kierowcy oraz całkowicie przeprojektowanej bocznej konsoli sterowania. Jako opcja, nowa 6-cio słupkowa kabina, dostępna z systemem filtracji kategorii 2, klimatyzacją i radiem, chroni operatora przed kurzem, hałasem i czynnikami atmosferycznymi przez cały rok.

Przekładnia 16 + 8 działa wyposażona jest w rewers zsynchronizowany (zaleta w porównaniu z konkurencją) i może być skonfigurowana z nadbiegiem, aby zwiększyć prędkość maksymalną do 15 km/h, lub alternatywnie z biegami pełzającymi, które pozwalają na osiągniecie minimalnej prędkości 300 metrów na godzinę.
Gąsienice są dostępne w wersji stalowej lub gumowej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W wersji F o szerokości 1.100 mm, półsmarowane gąsienice stalowe mają szerokość od 310 do 360 mm, natomiast w wersji M o rozstawie kół 1.300 mm, te same gąsienice są dostępne w szerokości 400 lub 450 mm. Gumowe podeszwy w obu wersjach mają szerokość 400 mm, a szerokość pojazdu 1.132 mm w modelu F i 1.300 mm w modelu M. Pedały hamulca są zamontowane w stylu samochodowym i sterowane hydraulicznie, z korzyścią dla komfortu i bezpieczeństwa Zbiorniki, jeden z tyłu i jeden z boku, są połączone ze sobą i mają łączną pojemność 85 litrów, co pozwala na maksymalną autonomię pracy w ciągu dnia w polu.

Trekker4 posiada podwójny obwód hydrauliczny, z pompą o wydajności 28,5 l/min do układu kierowniczego i pompą o wydajności 42 l/min do zasilania podnośników oraz zaworów. Do podstawowego wyposażenia można dodać 3 tylne zawory hydrauliczne, ale dwa kolejne można dodać opcjonalnie, aby uzyskać w sumie 5, z opcjonalnymi 6 przednimi szybkozłączami i rozdzielaczem przepływu. Tylny podnośnik, jeszcze bardziej ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji i wzbogacony o opcjonalny ELS, ma maksymalną ładowność 3.150 kg w standardowej konfiguracji i 4.500 kg, gdy jest wyposażony w 2 dodatkowe siłowniki hydrauliczne.

Landini Trekker3 Compact
Całkowitą nowością oferowaną na polskim rynku jest najbardziej kompaktowy ciagnik gąsienicowy w swojej kategorii, Landini Trekker3 Compact, maszyna z płaską platformą, która jest ewolucją poprzednika Landini, Trekker F Compact. Bezkonkurencyjna pod względem kompaktowości w swoim segmencie, idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach i w bardzo wąskich rzędach.
Wyposażony został w 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 2,5-litrowy 75 konny silnik Kohler, wybrany ze względu na swoją kompaktowość i wydajność,ja k również na fakt iż spełnia kryteria emisji Stage V dzięki bezregeneracyjnym systemom DOC, które w żaden sposób nie wpływają na wydajność maszyny. Zwrotność, łatwość prowadzenia, także na zboczach, oraz łatwość obsługi zapewniają ultrakompaktowe wymiary Trekker3 Compact, z minimalnym prześwitem 213 mm i całkowitą szerokością 1.150 milimetrów.

komunikat prasowy

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl