yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościGrupa Azoty uruchomiła komorę fitotronową w Tarnowie

Grupa Azoty uruchomiła komorę fitotronową w Tarnowie

Grupa Azoty uruchomiła za ok. 1,5 mln złotych kontenerową komorę fitotronową przy swoim centrum badawczo-rozwojowym w Tarnowie. Inwestycja pozwoli sprawdzić wpływ testowanych preparatów nawozowych na badane rośliny
w różnych dawkach i formulacjach, niezależnie od pory roku i warunków zewnętrznych.

Docelowo przy Centrum Badawczo-Rozwojowym powstanie również szklarnia badawcza, która zwiększy możliwości spółki w zakresie badań wzrostu roślin i procesów zachodzących w glebie.

Dzięki uruchomieniu fitotronu, eksperci Grupy Azoty będą mogli w efektywny sposób określić najbardziej prawdopodobne poziomy reakcji roślin na badany czynnik. Do innych zalet tego typu badań należy zaliczyć: kontrolę wilgotności podłoża, która należy do jednego z ważniejszych czynników silnie różnicujących wyniki, ale również zapewnienie możliwie jednakowych warunków środowiskowych dla stosowanych kombinacji.

Grupa Azoty to krajowy lider rynku nawozowego, od 95 lat wprowadzamy na rynek nawozy, które spełniają wymagania coraz bardziej wymagających klientów. Doskonale wiemy więc, jak ważna dla klientów końcowych jest optymalizacja nawożenia. Ta z kolei powinna przekładać się na wzrost plonów, przy zachowaniu dobrych cech jakościowych biomasy. Nie mam wątpliwości, że uruchomiony fitotron istotnie zwiększy nasze zdolności w zakresie wprowadzania na rynek optymalnych formuł nawozowych – zarówno w kontekście bezpieczeństwa dla środowiska, ale również efektywności nowych produktów. Warto dodać, że fitotron jest kolejnym projektem z obszaru B+R, wpisującym się w nasz strategiczny projekt „Zielone Azoty” – tym razem w obszarze Agromówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

W fitotronie Grupy Azoty zostały zamontowane energooszczędne diody LED emitujące światło, którego natężenie i czas „nasłonecznia” można regulować w zależności od aktualnych potrzeb badawczych. Zmianom podlega również stopień wilgotności oraz symulowana siła wiatru. Wszystkie te parametry sterowane są komputerowo, z możliwością dokładnego zaplanowania konkretnego okresu wegetacyjnego.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Komunikat prasowy

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl