Hiszpańskie pomidory pod specjalną ochroną

Zespół Crop Solutions z teamem Leven Agricola

Na początku października zespół Crop firmy ICB Pharma odwiedził słoneczną Hiszpanię na zaproszenie firmy Leven Agricola, która zaangażowała się we wprowadzenie innowacyjnego preparatu Siltac do zwalczania szkodników metodą fizyczną. Dzięki działaniom firmy preparat został już wprowadzony do upraw pomidora pod osłonami.

Hiszpania, a szczególnie Almeria w rejonie Andaluzji jest głównym producentem pomidorów na rynek europejski szczególnie w okresie zimowym i wiosennym. Ze względu na wysokie wymagania odbiorców producenci w Almerii kładą olbrzymi nacisk na produkcję warzyw bez pozostałości środków chemicznych.

80% powierzchni Almerii stanowią tunele foliowe

Zielona rewolucja zapoczątkowana w 2006 roku doprowadziła do powszechnej zmiany w podejściu hiszpańskich  plantatorów do produkcji i radykalnego zmniejszenia chemicznych  środków ochrony roślin na rzecz ochrony biologicznej. Siltac to kolejny krok do produkcję zdrowych warzyw, wolnych od szkodników i bez pozostałości środków chemicznych.

 

Średnia powierzchnia tunelu przypadająca na jednego producenta to 2,4 ha

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności