yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firmInstytut Agronomiczny Fertico z akredytacją

Instytut Agronomiczny Fertico z akredytacją

W dniu 1 kwietnia 2020 r. laboratorium Instytutu Agronomicznego Fertico w Grójcu otrzymało oficjalną akredytację od Polskiego Centrum Akredytacji. Jest to formalne uznanie kompetencji laboratorium w zakresie badań gleby, produktów rolnych i żywności.

W procesie akredytacji grójeckie laboratorium potwierdziło przede wszystkim umiejętności i kompetencje personelu, sprawność systemu kontroli jakości według normy PN EN 17025:2018-02 , standaryzację procedur, a także z powodzeniem przeszło porównania międzylaboratoryjne, które wykazały zgodność otrzymywanych wyników z wynikami innych akredytowanych placówek.

Akredytacja Nr AB 1748 wydana przez PCA obejmuje szeroki zakres analiz gleby, żywności i produktów rolnych. Obejmują one badania fizyczne, chemiczne, biochemiczne i mikrobiologiczne. Nowoczesna aparatura badawcza pozwala Instytutowi Agronomicznemu Fertico na wydawanie bardzo precyzyjnych wyników w krótkim czasie.

Obecnie Instytut Agronomiczny Fertico wykonuje usługi dla rolnictwa takie, jak np. badania składu gleby i wody, analizy pozostałości substancji aktywnych w plonie, a także identyfikuje patogeny obecne na roślinach. Ofertę uzupełnia szereg specjalistycznych usług dla branży spożywczej w tym badania mikrobiologiczne żywności. Laboratorium planuje dalszy rozwój zespołu badawczego oraz  zakresu usług. Akredytacja PCA jest istotnym uzupełnieniem posiadanych już wcześniej przez grójecki instytut certyfikatów GLP (Dobrej Praktyki Laboratoryjnej) i GEP (Dobrej Praktyki Eksperymentalnej). Więcej informacji o firmie na www.fertico.pl .

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl