yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firmNowa ładowarka teleskopowa TL30.70 AGRI

Nowa ładowarka teleskopowa TL30.70 AGRI

Na targach Agritechnica odbywających się w niemieckim Hanowerze firma Bobcat przedstawił najnowszą kompaktową ładowarkę teleskopową TL30.70 AGRI przeznaczoną dla sektora rolniczego. Model TL30.70 zapewnia maksymalny udźwig wynoszący 3 tony i maksymalną wysokość podnoszenia wynosząca prawie 7 m. Całkowita szerokość ładowarki wynosi mniej niż 2,1 m, nawet przy 24-calowych oponach.

Model TL30.70 stanowi część oferty sześciu ładowarek teleskopowych Bobcat, które obejmują maksymalny udźwig w zakresie 2,6 – 3,8 tony i wysokość podnoszenia od 6 do 7 m. Podobnie jak inne modele oferowane przez firmę Bobcat, TL30.70 jest standardowo objęty gwarancją na 3 lata lub 3000 godzin pracy. Istnieje także możliwość rozszerzenia gwarancji na 5 lat lub 5000 godzin pracy. Wszystkie maszyny zostały opracowane i wykonane we Francji (Bretania) w fabryce firmy Bobcat mieszczącej się w Pontchâteau.

Nowy model TL30.70 jest idealny dla gospodarstw zajmujących się hodowlą drobiu i kóz oraz działalnością mieszaną głównie w małych i średnich gospodarstwach zajmujących się uprawami, hodowlą bydła i produkcją mleka.

W Europie segment ładowarek teleskopowych o wysokości podnoszenia 7 m stanowi więcej niż dwie trzecie rynku rolnego. Model TL30.70 to doskonała kompaktowa i opłacalna alternatywa dla większych modeli z 7 m wysokością podnoszenia, szczególnie w sytuacjach, w których powierzchnie robocze są ograniczone, przez co wymagana jest zwiększona zwrotność. Dodatkowo działanie kompaktowej ładowarki TL30.70 nie jest w żaden sposób ograniczane a dzięki zastosowaniu potężnego systemu hydraulicznego z rozdziałem przepływu, możliwe jest jednoczesne wykonywanie kilku szybkich ruchów wysięgnika, tym samym zwiększając wydajność.

Podobnie jak w teleskopowych ładowarkach TL26.60 i TL30.60 w ofercie firmy Bobcat, model TL30.70 jest dostępny w dwóch różnych wysokościach całkowitych i z kabiną, która może być zamontowana na dwa różne sposoby – niski, dzięki któremu całkowita wysokość ładowarki to 2,1 m i wysoki, który zapewnia optymalną widoczność. Opcja z niskim montażem kabiny jest dostępna w wersji z 24-calowymi oponami, dzięki czemu ładowarka posiada obniżony profil i duży prześwit nad podłożem, a jej maksymalna prędkość wynosi 40 km/h. Aby zwiększyć komfort jazdy, kabina jest standardowo amortyzowana.

Płynna skrzynia biegów Hydro-Vario

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Podobnie jak we wszystkich ładowarkach teleskopowych firmy Bobcat, model TL30.70 posiada hydrostatyczną skrzynię biegów do wymagających zastosowań, która zapewnia płynność w najtrudniejszych warunkach. Dwubiegowy zakres i technologia łatwej zmiany biegu (shift-on-fly) optymalizują prędkość i moment obrotowy każdego wykonywanego zadania. Skrzynia biegów Hydro-Vario zapewnia płynną, bezstopniową zmianę biegów przy prędkości 0 – 40 km/h i pozwala na holowanie obiektów o masie do 17 ton po wyposażeniu w układ hamulców przyczepy.

Firma Bobcat wyposaża wszystkie swoje ładowarki teleskopowe w trwałą spawaną ramę, która zapewnia większą stabilność i sztywność (niski środek ciężkości). Osłonięta płyta dolna zabezpiecza ważne części, a połączenie specjalnych cech zwiększa niezawodność i zmniejsza koszty użytkowania sprzętu nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Nowe funkcje

Model TL30.70 posiada nowe funkcje poprawiające wygodę i wydajność pracy:

Power lift, efektywna technologia podnoszenia, dzięki której zwiększa się prędkość pracy wysięgnika i wydajność pracy.

Automatyczny hamulec postojowy, unikalna funkcja na rynku, zwiększa bezpieczeństwo i wygodę operatora.

Automatyczny wentylator z falownikiem, który umożliwia zaprogramowanie cyklu czyszczenia chłodnicy i kratki wlotowej powietrza – to łatwy sposób na utrzymanie wydajności chłodzenia.

Funkcja amortyzacji składania wysięgnika, która automatycznie zmniejsza prędkość wysięgnika, kiedy zbliża się on do położenia całkowitego wsunięcia lub kąta minimalnego/maksymalnego, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy operatora.

Wygodny fotel hydrauliczny wyposażony we wzdłużne zawieszenia o niskiej częstotliwości. Możliwy jest szeroki zakres regulacji, dzięki któremu operator może dobrać najwygodniejszą dla siebie pozycję jazdy.

W standardzie wciąż znajduje się także gama sprawdzonych, inteligentnych rozwiązań do obsługi:

Układ kontroli prędkości SMS (Speed Management System), który umożliwia regulację prędkości jazdy niezależnie od obrotów silnika.

Inteligentny układ sterowania SHS (Smart Handling System), który pozwala na dostosowanie prędkości ruchu wysięgnika (podnoszenia, rozkładania i przechylania) do rodzaju wykonywanej pracy.

Pomocniczy układ regulacji przepływu AFM (Auxiliary Flow Management), który pozwala na dostosowanie wydajności hydraulicznej do wymagań osprzętu oraz na uzyskanie stałego przepływu.

System szybkozłączy FCS (Fast Connect System) umożliwiający szybką i łatwą wymianę osprzętu hydraulicznego dzięki wbudowanemu systemowi redukcji ciśnienia.

Kolejną funkcją dostępną w standardzie jest tryb ECO, który utrzymuje optymalne warunki działania układu hydraulicznego bez konieczności wykorzystywania pełnej mocy silnika. Reguluje on główne funkcje maszyny tak, aby osiągnąć najkorzystniejszy stosunek wydajności do zużycia paliwa.

Silnik Bobcat D34 Diesel

Na rynkach europejskich, gdzie obowiązują surowe regulacje dotyczące emisji, wysoką wydajność zapewnia silnik Bobcat D34. Aby zapewnić dopasowanie modelu TL30.70 do wybranego przez klienta zastosowania, dostępne są dwie różne wersje silnika D34.

Pierwsza wersja to model o mocy 55 kW (75 KM) zgodny z normą Stage IIIB, który zapewnia oszczędną pracę. Ze względu na to, że nie wymaga on stosowania technologii SCR czy AdBlue, zmniejszenie zużycia paliwa sięga do 15% w typowym cyklu roboczym w przemyśle rolniczym. Model TL30.70 z tą wersją silnika jest najlepszym wyborem dla rolników działających głównie na polu.

Alternatywną wersją jest model silnika D34 o mocy 75 kW (100 KM) zgodny z normą Stage IV, idealny do prac w trudnych warunkach, z technologią DOC i systemem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) oraz wtryskiem DEF. Wersja silnika o mocy 100 KM oferuje wiele zalet, szybsze wykonywanie zadań i dodatkową moc silnika, która jest niezbędna w ciężkich warunkach pogodowych i przy holowaniu przyczep.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl