yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNowa sekcja podbierająca bez rolek w maszynach do zbioru ziemniaków marki Ropa

Nowa sekcja podbierająca bez rolek w maszynach do zbioru ziemniaków marki Ropa

Na sezon ziemniaczany 2022 ROPA Fahrzeug- und Maschinenbau GmbH oferuje sekcję podbierającą (bez rolek) redliny jako dodatkową opcję wyposażenia. Ta alternatywa może okazać się decydującą zaletą szczególnie podczas zbioru ziemniaków na ciężkich glebach lub w ekstremalnie trudnych warunkach kopania. Tę nową sekcję podbierającą bez rolek redliny można zamontować na kombajnie ziemniaczanym Keiler 2 oraz Keiler 2 Classic za pomocą systemu szybkozłączek.

Na ciężkich glebach o dużej wilgotności lub w przypadku dużej ilości kamieni o ostrych krawędziach często chciałoby się wyeliminować nacisk na redlinę, z jednej strony z powodu tworzenia się brył, a z drugiej strony w celu uniknięcia uszkodzenia ziemniaków wskutek dociskania ich kamieniami.

Sekcja podbierająca bez rolek redliny może się okazać przekonująca w tych specjalnych warunkach kopania. Górna i dolna krawędź redliny jest wyczuwana przez płozy ślizgowe, aby na redliny nie był wywierany nacisk. Sprawdzanie redlin ziemniaków z boku umożliwia również kopanie w połączeniu z lepszymi zbiorami. Opcjonalne napędzane hydraulicznie lemiesze tarczowe zapewniają czyste i bezproblemowe wchodzenie w redliny ziemniaków. Pożądaną głębokość kopania ustawia się normalnie na terminalu. Nowa sekcja podbierająca ROPA bez rolek redliny automatycznie ustawia się na ustawioną głębokość kopania, również w przypadku zmieniających się warunków.

Kombajn do zbioru ziemniaków Ropa z nową sekcją podbierającą

Poza kopaniem ziemniaków sekcja podbierająca bez rolek redliny może być wykorzystywana do kopania innych roślin. Zostało to przetestowane już w roku 2019 w ramach serii wstępnej m.in. przez firmę Großmann Feldfrüchte z Bawarii. Poza ziemniakami, za pomocą jednej z pierwszych sekcji podbierających bez rolek redliny testowano również kopanie selera i buraków. Zgodnie z mottem „Z praktyki dla praktyków“ nowe rozwiązania ROPA są testowane przez różnych praktyków w różnych regionach, aby uzyskać informacje zwrotne z pierwszej ręki w celu pozyskania udoskonaleń dla przyszłych użytkowników oraz wprowadzenia ich do naszych maszyn. Po pomyślnym przeprowadzeniu testów w praktyce ma miejsce, podobnie jak w tym przypadku, wprowadzenie na rynek.

Sekcja podbierająca bez rolek redliny firmy ROPA nadaje się do wykorzystania w przypadku odstępu między rzędami 75 cm oraz 90 cm. W kilka minut można przesunąć płozy ślizgowe i koła podporowe w celu dopasowania do zmienionego odstępu między rzędami. Zapewnia to ogromną oszczędność czasu zwłaszcza podwykonawcom oraz rolnikom posiadających uprawy różnych roślin.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Informacja prasowa

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl