Nowa stacja badawczo-rozwojowa Hazery w Warmenhuizen

Na początku marca w holenderskim Warmenhuizen Hazera otworzyła nową stację badawczo-rozwojową. Jak pisze firma, stacja ta oferuje najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne hodowcom do szybszej i sprawniejszej pracy – z innowacyjną technologią, nowym wyposażeniem, większą ilością światła i przestrzeni.

Powierzchnia stacji to 10 hektarów, czyli więcej niż stacja hodowlana w Tuitjenhorn; w jej skład wchodzą szklarnie, pomieszczenia badawcze i biura. – I to czyni nas gotowymi na przyszłość – mówi dyrektor działu hodowli Dr. Rik van Wijk. Nowoczesne zaplecze badawcze pozwala firmie Hazera rozwijać hodowlę warzyw z rodziny kapustowatych, takich jak kapusta, kalafior, brukselka i rzodkiewka. Stacja została wybudowana zgodnie z ekologicznymi normami budowlanymi.

W otwarciu razem z firmą Hazera wzięli udział jej partnerzy z całego świata: zarząd grupy Limagrain, międzynarodowego koncernu z branży rolniczej z siedzibą we Francji, klienci, dostawcy, przedstawiciele władz miejskich. Carolien Wagenaar, Seed Valley (Dolina Nasion): „Nowy ośrodek badawczy Hazery potwierdza, że Seed Valley* stanowi centrum innowacyjnej hodowli roślin i jednocześnie umacnia naszą pozycję jako światowego ośrodka.”

*Seed Valley – region Holandii pomiędzy miastami Enkhuizen i Warmenhuizen w prowincji Noord-Holland. Swoją siedzibę mają tam liczne firmy specjalizujące się w hodowli odmian, produkcji i sprzedaży nasion.

Źródło: materiały firmy Hazera

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności