yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firmPolska firma chroni światowe uprawy

Polska firma chroni światowe uprawy

Polska firma, światowa jakość, rewelacyjna cena – taka idea przyświeca firmie INNVIGO, która już prawie od pięciu lat dostarcza rolnikom i sadownikom profesjonalne środki ochrony roślin. Zdobycie zaufania użytkowników i znaczącej pozycji na krajowym rynku to duże osiągnięcie. Równolegle z poszerzaniem oferty i opracowywaniem pełnych technologii ochrony INNVIGO odważnie wkracza na zagraniczne rynki, gdzie również może pochwalić się sukcesami.

INNVIGO zdobywa świat

Sukces firmy w polskich realiach jest niepodważalny: dziś ma ona w swoim portfolio już 41 preparatów, kompletne programy ochrony głównych upraw rolniczych, stale powiększaną ofertę produktów dla ogrodnictwa – i stała się jednym z wiodących dostawców na krajowym rynku środków ochrony roślin. Ale to nie wszystko. Równolegle z intensywnym rozwojem na rodzimym gruncie INNVIGO wkracza na zagraniczne rynki, zarówno europejskie, jak i odległe, np. dalekowschodnie.

O ekspansji zagranicznej opowiedział Jacek Zawadzki, Wiceprezes INNVIGO: – Prowadzimy sprzedaż już w 11 krajach. Mamy swoje własne oddziały m.in. w Czechach i w Rumunii (INNVIGO Czechy i INNVIGO Rumunia), w każdym z tych państw zarejestrowaliśmy ponad 30 naszych produktów. Dużo zależy od tego, jak sprawnie przebiegają procesy rejestracji w różnych krajach, np. na Słowacji i na Węgrzech mamy po kilka preparatów. Działamy też na Litwie. Natomiast na Ukrainie mamy partnera, obecnie 2 zarejestrowane produkty i chcemy wprowadzić kilka kolejnych preparatów. Jeśli chodzi o rynki pozaeuropejskie, w 2019 roku udało nam się zarejestrować i wprowadzić do sprzedaży 3 produkty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie oprócz powszechnie kojarzonych cytrusów uprawiane są też zboża i warzywa. Prowadzimy zaawansowane działania rejestracyjne w Iraku i w takich krajach, jak Egipt i Liban.

Jacek Zawadzki, Wiceprezes INNVIGO
Krzysztof Golec, Prezes INNVIGO

Polski regulator na zagranicznych rynkach

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jednym z produktów, który robi międzynarodową karierę, jest FruitSmart 3,3 VP – początkowo zarejestrowany w Polsce jako środek do stosowania w przechowalnictwie jabłek. Po rozszerzeniu rejestracji może być używany także do przechowywania gruszek, gruszek azjatyckich, pigwy pospolitej, śliwek, moreli, brzoskwiń, nektarynek, kiwi, pomidorów, papryki, oberżyny, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, brokułów, jak również roślin ozdobnych – kwiatów, cebulek tulipanów.

Preparat jest chętnie stosowany przez polskich użytkowników już od pięciu sezonów i ma blisko 50-procentowy udział w krajowym rynku tego typu środków opartych na 1-MCP. FruitSmart trafił do sprzedaży także w Holandii, Hiszpanii, Czechach i Rumunii, uzyskał rejestrację m.in. na Litwie, w Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech. INNVIGO nawiązało współpracę partnerską z firmą z segmentu środków pozbiorczych, dzięki czemu może wkraczać na inne rynki pozaeuropejskie. Np. w Stanach Zjednoczonych polski regulator został zarejestrowany przez firmę partnerską pod nazwą EasyFresh. Prowadzone są działania w celu uzyskania rejestracji w wielu innych krajach świata.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl