yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościQUANTIS® – pierwszy biostymulator od Syngenty

QUANTIS® – pierwszy biostymulator od Syngenty

Obecnie jednym z największych problemów światowych jest globalne ocieplenie. W ostatnich latach obserwuje się wzrost średniej temperatury w Polsce o 0,3°C na dekadę. Do 2050 roku średnia temperatura powietrza w Europie ma wzrosnąć nawet o 3°C. Konsekwencją tych zmian jest mniejsza ilość opadów i częstsze susze. Badania naukowe potwierdzają, że stres wynikający z wysokich temperatur może przyczynić się do utraty nawet kilkudziesięciu procent plonu. Wsparcie w takich warunkach niesie biostymulator Quantis.

Quantis to stymulator wzrostu roślin pochodzenia naturalnego, będący efektem fermentacji soku z  trzciny cukrowej i drożdży, wzbogacony potasem i wapniem. Badania potwierdzają pozytywny wpływ zastosowania preparatu w uprawie: rzepaku ozimego, ziemniaków, słonecznika, zbóż, kukurydzy oraz truskawek.

Quantis poprawia wydajność roślin i zwiększa plony poprzez pobudzanie naturalnych procesów fizjologicznych. Zmniejsza negatywny wpływ upału, suszy czy zimna i pomaga roślinom zregenerować się.

Preparat pozwala roślinie utrzymać prawidłowe funkcjonowanie aparatów szparkowych i transpiracji na właściwym poziomie. Dzięki temu utrzymuje wodę w komórkach.

Quantis pomaga także przedłużyć fotosyntezę – utrzymuje „efekt zazielenienia” i stymuluje naturalne procesy związane z odżywianiem, wspierając lepszy wzrost roślin i plon. Efekt plonotwórczy biostymulatora obserwuje się zarówno w warunkach stresu, jak i jego braku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Rolników ucieszy fakt, że Quantis jest wygodny w użyciu – może być stosowany razem z zabiegiem fungicydowym. Dodatkowo będzie dostępny w korzystnej cenie u autoryzowanych dystrybutorów, w dobrych punktach handlowych oraz w sklepie internetowym Syngenta.

Dla firmy Syngenta produkty biologiczne odgrywają ważną rolę w bardziej zrównoważonym rolnictwie przyszłości. Cieszymy się, że możemy zaproponować swoim klientom wybór biostymulatorów jako alternatywę do tradycyjnych środków ochrony roślin. Wszystko to w trosce o rolników, by mogli produkować wysokiej jakości żywność w sposób bezpieczny dla środowiska, odpowiadając jednocześnie na wymagania konsumentów.

Informacja prasowa

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl