yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Informacje z firmUnowocześnione ule pomagają trzmielom

Unowocześnione ule pomagają trzmielom

Jak ułatwić pracę trzmielom w uprawach szklarniowych i polowych? Takie zadanie postawili przed sobą naukowcy Koppert Biological Systems i opracowali kilka rozwiązań w ulach z trzmielami, które oferuje ta firma.


Jak podają przedstawiciele firmy, unowocześnione ule będą szczególnie przydatne w uprawach pod osłonami, gdzie stosowane jest sztuczne oświetlenie. W ulach zastosowano elementy, które poprawiają ich widoczność dla owadów, co jest przydatne w uprawach gdzie ograniczone jest naturalne oświetlenie i przeważa oświetlenie sztuczne (np. w trakcie miesięcy zimowych) – czytamy w hortibiz. Różne kolory i wzory na ulach ułatwiają rozpoznanie robotnicom właściwego gniazda, a zatem skracają czas, jaki muszą one poświęcić na odnalezienie go. W efekcie tracą mniej energii i więcej czasu mogą poświęcić na zapylanie upraw – przekonują przedstawiciele firmy.

Nowością w ulach jest także lepszy system wentylacji oraz zwiększona o 19 proc. porcja syropu cukrowego, która zapewnia dodatkową energię owadom, gdy te muszą wentylować ule w upalne dni. Więcej pokarmu przydaje się też trzmielom w uprawach drzew owocowych np. czereśni.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl