Supermarkety sprzedają coraz więcej warzyw i owoców online

Świeże owoce i warzywa stanowią bardzo mały procent sprzedawanych online produktów spożywczych. Pandemia Covid-19 zmienia nawyki konsumentów. Czy również w tej kwestii dojdzie z czasem do znaczących zmian?

Jeśli chodzi o Polskę, to jak na razie brak dokładnych danych na ten temat. Jednak analitycy rynku spożywczego zwracają uwagę, że trend ten jest widoczny i z czasem przyjdzie również do naszego kraju.

Jak informują Holendrzy ze względu na coraz bardziej rygorystyczne przepisy sanitarne w kraju wzrosła sprzedaż online świeżych owoców i warzyw. Wzrost tego wskaźnika zanotowano po raz pierwszy w marcu. Z kolei latem odsetek ten spadł.

Obecnie po kolejnych restrykcjach, wprowadzonych pod koniec września udział owoców i warzyw sprzedawanych online w holenderskich supermarketach wzrósł do rekordowych 6%.

Trzy najczęściej kupowane warzywa to: ogórek, pomidor i papryka. W przypadku owoców na pierwszym miejscu są banany, następnie jabłka i pomarańcze.

Źródło: GroentenFruit Huis na podstawie danych IRI (Moving Annual Total / MAT tydzień 40 2020).

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności