yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Aktualności5 spotkań w 100 dni. Tyle razy Minister spotkał się z rolnikami

5 spotkań w 100 dni. Tyle razy Minister spotkał się z rolnikami

Henryk Kowalczyk podsumowuje 100 dni swojego urzędowania. Przeczytajcie, jak sam podsumowuje ten czas.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podsumował dziś pierwsze 100 dni urzędowania w resorcie rolnictwa. – Dla mnie najważniejsze jest nawiązanie kontaktu z rolnikami – stwierdził wicepremier. Wicepremier Henryk Kowalczyk podkreślił, że bardzo cenne są dla niego bezpośrednie, otwarte spotkania z rolnikami w terenie. Zwrócił uwagę, że ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii udało się zorganizować tylko 5 takich spotkań w czasie 100 dni.

– Jeżeli tylko sytuacja pozwoli nadal mam zamiar objeżdżać wszystkie województwa i wsłuchiwać się w głosy rolników – zadeklarował szef resortu rolnictwa.

Podczas konferencji wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi przedstawił poszczególne działania, jakie podejmował od momentu objęcia urzędu.

– Realizujemy nasze deklaracje i już w tym roku gospodarstwa do 30 ha otrzymają płatności na poziomie przekraczającym średnią unijną, a od przyszłego roku obejmie to także gospodarstwa o powierzchni do 50 ha – podkreślił wicepremier.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na nowe rozwiązania dotyczące ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich. – Zależy nam na kompleksowym systemie ubezpieczeń, które będą obejmowały także suszę – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że na tegoroczne dopłaty do ubezpieczeń zabezpieczona została kwota 1,5 mld złotych oraz w rezerwie około 3 mld złotych. – System opierać się będzie na zasadach towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych  z 65% dopłatą do składki z budżetu państwa – podkreślił wicepremier.

Wicepremier Henryk Kowalczyk zwrócił uwagę na bardzo wysokie ceny nawozów i energii. Przypomniał jednocześnie, że oczekujemy na zgodę Komisji Europejskiej na uruchomienie dopłat do nawozów.

Szef resortu rolnictwa odniósł się również do postulatów protestujących dziś rolników. Zwrócił uwagę, że jeżeli tylko KE wyrazi zgodę, to natychmiast zostaną wprowadzone dopłaty do nawozów.

Wicepremier przypomniał, że nie ma niekontrolowanego napływu produktów do Polski. Wszystkie inspekcje bardzo ściśle kontrolują wszelkie ewentualne nieprawidłowości.

Odnosząc się do kwestii ubezpieczeń wicepremier powtórzył, że 2/3 składki pokrywa budżet państwa. W zakresie oddłużenia rolników szef resortu rolnictwo poinformował, że stosowna zmiana przepisów została przyjęta przez rząd i propozycja zmian ustawy znajduje się już w Sejmie RP.

Źródło: MRIRW

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl