yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
InneBrexit jest większym zagrożeniem dla dostaw żywności w Wielkiej Brytanii niż COVID-19

Brexit jest większym zagrożeniem dla dostaw żywności w Wielkiej Brytanii niż COVID-19

Jak podaje The Edge Markets nieuporządkowane zerwanie z Unią Europejską pod koniec roku stanowi większe zagrożenie dla dostaw żywności w Wielkiej Brytanii niż pandemia koronawirusa, w wyniku której opróżniono półki supermarketów, ostrzegła komisja parlamentarna.

W opublikowanym w czwartek 27 lipca raporcie Komisja ds. Środowiska, Żywności i Obszarów Wiejskich wezwała rząd Borisa Johnsona do zakończenia pilnego przeglądu odporności przemysłu spożywczego na wstrząsy, takie jak Brexit i zmiany klimatyczne. Panel jako szczególny problem wskazał import produktów z zagranicy na zasadzie just-in-time.

„Rząd nie może sobie pozwolić na samozadowolenie” – czytamy w raporcie. „Powinno to zapewnić, że zakłócenia w dostawach żywności zostały uwzględnione w planowaniu awaryjnym na koniec okresu przejściowego”.

Kruchość brytyjskiego łańcucha dostaw żywności została ujawniona w marcu, gdy koronawirus uderzył w Wielką Brytanię, pozostawiając supermarkety walczące o uzupełnienie zapasów.

Wielka Brytania importuje prawie jedną trzecią swojej żywności z UE, a jej zależność od owoców i warzyw z bloku jest jeszcze większa. Handel ten może zostać zakłócony, ponieważ kontrole celne zostaną przywrócone pod koniec okresu przejściowego po Brexicie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl