yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDobry start w cebuli

Dobry start w cebuli [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Cebula jest warzywem uprawianym na dużą skalę w Polsce. Ze względu na potrzeby pokarmowe i budowę systemu korzeniowego jest zaliczana do warzyw o wysokim zapotrzebowaniu na mikroskładniki. Przemyślany program nawożenia pozwala uniknąć potencjalnych problemów w uprawie i uzyskać satysfakcjonujący plon. 

Andrzej Zbroja, z firmy Tradecorp jest gościem specjalnym w kolejnym odcinku “Rozmowy o warzywnictwie“. Nawożenie dolistne jest bardzo efektywnym sposobem stosowania nawozów. Kluczowymi składnikami w uprawie cebuli są: fosfor, molibden, cynk. O właściwy rozwój roślin warto dbać już w początkowym etapie wzrostu roślin. Ciekawym i wyjątkowo efektywnym rozwiązaniem w uprawie cebuli może być zastosowanie mikroelementowego nawozu Twintech, o bogatej zawartości cynku i manganu.

Nawożenie dolistne można rozpocząć już fazie 3. liścia właściwego. Program nawożenia cebuli można rozpocząć od zastosowania Nawozu Nutricomplex (NPK) 13-40-13 z wysoką zawartością fosforu wraz z nawozem Twintech.

Dobry start w cebuli już w fazie flagi zapewnia roślinom nawóz Turbo Root, który oprócz makro-, mikroelementów zawiera także kwasy humusowe i aminokwasy.

Więcej szczegółów na temat nawożenia cebuli w naszym materiale video – serdecznie zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=Bf76-JFaSkM

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl