Dzień sałatowo-rzodkiewkowy Enza Zaden

Poletka pokazowe z rzodkiewką

W sobotę, 22 września, Edyta i Krzysztof Skupień gościli w swoim gospodarstwie w miejscowości Gomulin-Kolonia uczestników Dnia Sałatowo-Rzodkiewkowego firmy Enza Zaden. Współorganizatorami spotkania były: firma AS CROP, Grupa Producentów Rozsad Krasoń i Yara Poland.

W kolekcji pokazowej sałaty obejrzeć można propozycje odmian masłowych m.in. bardzo dobrze zapowiadającą się odmianę Fairly do uprawy pod osłonami przez cały sezon o silnym systemie korzeniowym i dobrej zdrowotności. Były również odmiany kruche m.in. Cellist i Elmundo. Ciekawe propozycje mogli znaleźć dla siebie także producenci sałat rzymskich, batawskich, typu Lollo Rossa i Lollo Bionda oraz endywii. Wśród prezentowanych odmian rzodkiewki znalazły się mieszańce: Celesta, Escala i Estella.

Uprawy sałaty i rzodkiewki w gospodarstwie były w tym roku prowadzone w oparciu o program nawożenia firmy Yara Poland o czym mówił Wojciech Kopeć.

Więcej informacji na łamach naszych czasopism: “Warzywa”, “Szklarnie, Tunele, Osłony”

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Fot. A. Czerwińska-Nowak

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności