Dzień ziemniaka Agrico Polska

W dniu 20 sierpnia, w miejscowości Mietel, odbyło się spotkanie poświęcone ziemniakom jadalnym i przemysłowym, którego organizatorem była firma Agrico Polska przy współudziale firm Belchim oraz Yara Poland. Gospodarzami tego wydarzenia byli Jacek i Tomasz Kardynał.

Artur Szadkowski, dyrektor handlowy Agrico Polska, mówił o rynku ziemniaka w Polsce i w Europie. – “Wysoki popyt i susza w ostatnich dwóch latach wpłynęły na cenę ziemniaka w Polsce i w Europie. Jak do tej pory nikt z nas nie pamięta takich cen. Według naszych szacunków, we wrześniu jego cena może spaść do poziomu 0,7-0,8 zł/kg i, to może być najniższa wartość jaką osiągną producenci za ten towar. Należy podkreślić, że w Europie wzrasta zapotrzebowanie na skrobię ziemniaczaną, która w najbliższym czasie będzie substytutem plastiku w produkcji np. jednorazowych opakowań foliowych. Jest to duża szansa na producentów ziemniaka przemysłowego. Ziemniak w najbliższych latach ma bardzo dobre perspektywy” – mówił A. Szadkowski. 

Krzysztof Szymański z firmy Agrico Polska szczegółowo omówił charakterystykę odmian ziemniaka jadanego i przemysłowego na wczesne i późne nasadzenia.

Prezentacja odmian ziemniaka jadalnego i przemysłowego:

Uczestnicy spotkania ziemniaczanego w miejscowości Mietel

Podczas prezentacji ziemniaka na polu w miejscowości Mietel przedstawiono również ofertę firm Yara Poland oraz Belchim. Ponadto zaprezentowano pokaz maszynowego zbioru ziemniaków.

Więcej informacji z tego spotkania przeczytają Państwo w kolejnych wydaniach miesięcznikaWARZYWA“.

Nie czekaj, już teraz możesz zaprenumerować “WARZYWA

Warzywa

Zapraszamy serdecznie do prenumeraty w naszym sklepie internetowym www.plantpress.pl

Fot. Katarzyna Kupczak

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności