yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
InneOddech Smoka spala konkurencję

Oddech Smoka spala konkurencję

Na ostatniej wystawie Chelsea Flower Show można było zobaczyć nową kandydatkę do Księgi Guinnessa – najostrzejszą na świecie paprykę. Dotychczasowa rekordzistka – odmiana Carolina Reaper ma w skali Scoville’a 2,2 mln jednostek. Nowa pretendentka jest znacznie ostrzejsza.

W jednej z farm w Walii (część Zjednoczonego Królestwa) Tom Smith we współpracy z Uniwersytetem w Nottingham wyhodował odmianę papryki – w zasadzie niejadalnej, a nawet stanowiącej poważne zagrożenie dla życia potencjalnego konsumenta. Otrzymała ona adekwatne do swoich właściwości imię Oddech Smoka. W przyjmowanej dla papryk skali mocy/ostrości  Scoville’a „temperaturę” tego, czym „zionie” walijska odmiana wyszacowano na prawie 2,5 mln jednostek. To o niemal 1,3 mln więcej, niż ma uznawana od 2013 roku za rekordowo ostrą odmiana Carolina Reaper. Nowość została zgłoszona do Księgi rekordów Guinnessa i ogrodnik nie spodziewa się problemów z uznaniem wyższości swej kandydatki.

Silniejsza od gazu pieprzowego papryka nie zrobi kariery kulinarnej, ale być może będzie mogła być używana jako środek do miejscowych znieczuleń przy ranach skóry.

za: wnd.com

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl