Przed nami bardzo mroźna noc – Warzywnicza Prognoza Pogody 1.12.2020

  Według prognoz przed nami dwie bardzo zimne noce, które mogą się okazać najzimniejszymi podczas tegorocznego grudnia.

  Najbliższej nocy najzimniej będzie w miejscowościach położonych na Podhalu -18/-11 stopni Celsjusza, oraz na Przedgórzu Sudeckim -14/-10 stopni Celsjusza. Na południu, wschodzie i w centrum temperatura spadnie do -10/-4 stopni Celsjusza. W wielu miejscach najzimniej będzie około północy, po czym niebo zachmurzy się i temperatura podniesie się do -4/-2 stopni.

  Na zachodzie i północy o poranku około -7/-3 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia na niebie wschodniej i centralnej części kraju przeważnie pochmurno z temperaturą na poziomie -2 stopni Celsjusza. W rejonie Sandomierza i Olkusza możemy mieć nawet -3 stopnie Celsjusza. Cieplej do około 0/+2 stopni na zachodzie i południu.

  Z środy na czwartek wiatr stopniowo zwiększał będzie prędkość co uniemożliwi tak duży spadek temperatury jak minionej nocy. W czwartkowy poranek przeważnie odnotujemy od -7 do -3 stopni Celsjusza. Jedynie w kotlinach górskich do -14.

  Kolejne noce już z temperaturą dodatnią. W górach pojawi się halny, podnosząc temperaturę do nawet 14 stopni Celsjusza w niedzielę  w rejonie Inwałdu w Małopolsce.

  Od piątku zmagać będziemy się również z silniejszym wiatrem w porywach do 80 km/h, w górach powyżej 130 km/h.
  Łukasz Sieligowski

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Wpisz swoje imię
  Wpisz treść komentarza

  Polityka Prywatności