yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Informacje z firmTrwają przygotowania do EuroSkills 2020

Trwają przygotowania do EuroSkills 2020

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała spore zamieszanie w kalendarzu zawodów EuroSkills 2020. Impreza, którą planowano na wrzesień tego roku odbędzie się w dniach 6-10 stycznia 2021 r. w austriackim Graz.

Pandemia przerwała również cykl treningów trójki laureatów ubiegłorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal organizowanego przez Polska Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Piotr Bryszak, Miłosz Augustyn oraz Marek Wiącek biorą udział w szkoleniach, aby ostatecznie jeden z nich wyłoniony w wewnętrznych eliminacjach, mógł reprezentować Polskę w konkurencji Technologia maszyn rolniczych i budowlanych. Dodatkowym powodem przedłużającym przerwę w treningach były matura oraz egzaminy zawodowe, do których przystępowali w tym roku Miłosz i Marek.

Jednak z początkiem lipca młodzi mechanicy mogli ponownie rozpocząć treningi i udali się do Gliwic, aby wziąć udział w szkoleniu pt. Podstawy hydrauliki mobilnej w maszynach rolniczych i urządzeniach. Szkolenie to organizowanej jest przez firmę EMT-Systems Sp. z o.o. Program tego trzydniowego kursu obejmował budowę i zasady działania elementów hydrauliki siłowej stosowanej w maszynach mobilnych. Co ważne kurs prowadzony jest w ten sposób, że bezpośrednio po omówieniu zasady działania każdego z elementów następuje praktyczne zapoznanie się tym elementem na stanowisku umożliwiającym jego przetestowanie podczas pracy. Taka organizacja szkolenia umożliwia naturalne przejście od teorii do praktycznego zastosowania przyswojonej wiedzy, a jednocześnie gwarantuje równy podział czasu szkolenia pomiędzy cześć wykładową i praktyczną. Wartym podkreślenia jest fakt, że wykorzystywane podczas szkoleń stanowiska dydaktyczne zostały zaprojektowane i wykonane przez pracowników firmy EMT-Systems Sp. z o.o.

Oprócz zapoznania się z elementami hydrauliki siłowej uczestniczy szkolenia mogli praktycznie zapoznać się z obsługą nowoczesnych urządzeń stosowanych w diagnostyce układów hydrostatycznych, czyli: rejestratorów ciśnień, natężenia przepływu oleju i prędkości obrotowych, jak również analizatora klasy czystości oleju.

Muszę przyznać, że nie znam lepiej wyposażonego laboratorium hydrauliki siłowej – mówi dr inż. Mirosław Czechlowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a jednocześnie ekspert WorldSkills Polska i trener kandydatów do udziału EuroSkills 2020 – a większość dydaktyków z polskich uczelni może chyba jedynie marzyć o takim wyposażeniu. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu szkolenia i już wiem, że weźmiemy udział w kolejnym szkoleniu z cyklu, czyli HM2, pt. Układy napędowe i sterowania w hydraulice mobilnej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Informacja prasowa Polskiej Izby Gospodarczej

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl