UE przeznacza 150 milionów euro na owoce w szkole

  Komisja Europejska ogłosiła nowy podział budżetu na program owoców i warzyw w szkole. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym UE przystąpiła do programów dotyczących owoców w szkole wraz z programem mleka dla szkół.

  Oba programy otrzymają własny budżet. W sumie UE udostępnia 250 milionów euro, z czego 150 mln euro będzie przeznaczonych na owoce i warzywa. Pozostałe 100 milionów przeznaczonych jest na mleko w szkole.
  Dzięki dotacjom UE chce pobudzać zdrowe odżywianie wśród dzieci. Umożliwia to państwom członkowskim wydawanie przetworzonych produktów, takich jak sery, zupy lub soki owocowe z subsydiowanych produktów. Wybrane produkty muszą spełniać wymagania zdrowotne i środowiskowe, aby kwalifikować się do programu.
  Największymi beneficjentami tych programów są Francja (22,488 mln €), Niemcy (19,697 mln €), Wielka Brytania (19,391 mln €). Pula środków przyznanych Polsce na owoce i warzywa w szkole jest szósta co do wielkości i wynosi 11 639 985 €.
   
  Za: freshplaza.com

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  None found

  ZOSTAW KOMENTARZ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Wpisz swoje imię
  Wpisz treść komentarza

  Polityka Prywatności